29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Tirebolu’da Büyük Bir Coşkuyla Kutlandı

29 Ekim 2017 Pazar, 16:46

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlama etkinlikleri Tirebolu Kapalı Spor Salonu’nda yapıldı. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Programı İlçe Kaymakamı İsmail Ayhan Tavlı ve Tirebolu Belediye Başkanı Abdullah Karapıçak’ın vatandaşların bayramını kutlamasıyla başladı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından törende kısa bir konuşma yapan Tirebolu Kaymakamı İsmail Ayhan Tavlı, Cumhuriyetin 94. yıl dönümünün tüm yurtta olduğu gibi Tirebolu’da büyük bir coşku içerisinde kutlandığını dile getirdi.

Kutlama programına Tirebolu İlçe Kaymakamı İsmail Ayhan Tavlı, Garnizon Komutanı Kd. Üstğm. Hakan Baştürk, Tirebolu Belediye Başkanı Abdullah Karapıçak, Tirebolu İlçe Emniyet Müdürü Murat Şahin, Tirebolu İlçe Müftüsü Bedir Aydın, siyasi parti temsilcileri, idari amirler, öğretmenler, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Kutlama programı halk oyunları gösterisi, şiirlerin okunması ve Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla düzenlenen spor müsabakalarında dereceye giren öğrencilere ödüllerinin verilmesiyle son buldu.

Daha sonra ilçe protokolü Tirebolu limanına gelen Yüzbaşı Ömer Oran Komutasındaki TCSG 71 isimli Sahil Güvenlik Gemisini ziyaret ettiler.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir