30 Ağustos Zafer Bayramı Tirebolu’da Törenle Kutlandı

30 Ağustos 2017 Çarşamba, 14:01

30 Ağustos Zafer Bayramı ve Türk Silahlı Kuvvetleri Günü dolayısıyla, Tirebolu´da tören düzenlendi.

Törende İlçe Kaymakamı İsmail Ayhan Tavlı, İlçe Garnizon Komutanı Üstteğmen Hakan Baştürk ve İlçe Belediye Başkanı Abdullah Karapıçak tarafından Atatürk Anıtına çelenk bırakıldı.

Çelenk bırakılmasının ardından Ulu Önder Atatürk ve aziz şehitlerimiz anısına saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu. İlçe Kaymakamı İsmail Ayhan Tavlı, törende yaptığı konuşmada, 30 Ağustos zaferinin ulu önder Mustafa Kemal tarafından yurtta sağlanan milli birlik ve beraberliğin mutlak sonucu olarak kazanıldığını söyledi.

Zaferin her safhasının özveri ve kahramanlıklarla dolu olduğuna işaret eden Tavlı, ” 30 Ağustos zaferi ile ebedi başkomutan Mustafa Kemal’in önderliğinde ki yüce Türk ulusu emperyalist güçlerin işgalci ordularını anavatan topraklarından kesin  olarak atarak özgürlük ve bağımsızlığına kavuşmuştur. Bu zafer bütün otoritelerin tartışmasız bir askeri deha kabul ettiği  ulu önder ebedi başkomutan Mustafa Kemal Atatürk tarafından Anadolu’da sağlanan birlik ve beraberliğin mutlak bir sonucudur. Her safhası özveri ile kahramanlıkla dolu olan  bu zafer  aziz yurduna ve bağımsızlığına kasteden  işgal  kuvvetleri karşısında Türk ordusunun ortaya koyduğu  eşsiz bir eserdir. Anadolu halkı tek bir yumruk olarak  dış ve iş odakların ihanetleri karşısında  yokluklar içerisinde büyük fedakarlıklarla başlattığı kurtuluş savaşını  en son başkomutanlık meydan muharebesini kazanarak kesin zaferle sonuçlandırmıştır” dedi.

Törende son olarak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla gönderdiği mesaj okundu.

Törenin ardından Kaymakamlık makamında Bayramlaşma töreni gerçekleşti.

“Şehit aileleri Kahvaltıda buluştu.”

Tirebolu Kaymakamlığı ve Sosyal Hizmet Merkezi’nin yaptığı ortak çalışmayla İlçemizde ki şehitlerimizin aileleri Gölağzı mevkiin de ki Yılka-Çay Restoranında düzenlenen kahvaltıda buluştu. Tüm şehitlerimize dualar edilerek ailelerine hediyeler takdim edildi.

Tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyor, Milletimizin 30 Ağustos Zafer Bayramını kutluyoruz.

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir