33 İlkde Toplam 780 Hakim ve Savcının Görev Yeri Değişti

04 Temmuz 2017 Salı, 11:35

Hakim ve Savcılar Kurulu, bölge adliye ve adlî yargı ilk derece mahkemeleri 2017 yılı kararnamesine ilişkin duyuru yayınladı. 33 ilin başsavcısı olmak üzere toplamda 780 hakim ve savcının görev yeri değişti.

Adalet Bakanlığı Müsteşarı ve HSK üyesi Kenan İpek 780 hakim ve savcının yerinin değiştiğini duyurdu. İpek, mesajında “HSK 1. Dairesince 780 kişilik(hakim/savcı) yaz kararnamesi çalışması tamamlanmıştır. Adalet teşkilatımız ve Milletimiz için hayırlı olsun.” ifadesini kullandı. 

Hakim ve Savcılar Kurulu’nun resmi internet sitesinde yayınladığı bölge adliye ve adlî yargı ilk derece mahkemeleri 2017 yılı kararnamesine ilişkin duyuru şöyle:

“2017 yılı yaz kararnamesine ilişkin çalışmalar, 03 Temmuz 2017 tarihi itibarıyla sonuçlandırılarak karara bağlanmıştır.Meslektaşlarımızın görev yerlerinden ayrılmalarına ilişkin tebligatlar daha önce ilân edilen takvim doğrultusunda gönderilecektir.Kararnameye ilişkin yeniden inceleme talebi olanların, durumlarının bir an önce kesinleştirilmesini sağlamak amacıyla, tebligat yapılmasını beklemeksizin taleplerini en geç 10 Temmuz 2017 tarihi mesai bitimine kadar UYAP personel ekranından “Atanma Talep Formu” nun açıklama kısmını doldurmak suretiyle yapmaları gerekmektedir. Ayrıca fiziki olarak dilekçe göndermelerine gerek bulunmamaktadır. Ataması yapılan meslektaşlarımıza yeni görev yerlerinde başarılar diler, kararnamelerin meslektaşlarımızın ailelerine, yargı teşkilatına ve ülkemize hayırlı olmasını temenni ederiz.” İfadelerine yer verildi.

GİRESUN-ORDU-TRABZON İLLERİNDE ATAMALAR ŞU ŞEKİLDE;

Karaman Cumhuriyet Başsavcısı Abdurrahim Alan, Giresun Cumhuriyet Başsavcılığına, Giresun Cumhuriyet Başsavcısı Ozan Kaya, Kırklareli Cumhuriyet Başsavcılığına Tamer AKGÖKÇE  İstanbul Anadolu Hâkimliğinden  Trabzon Hâkimliğine, Mustafa BAĞARKASI İstanbul Hâkimliğinden Ordu Hâkimliğine, atandı.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir