Ak Parti Tirebolu 6.Olağan Kongresi Yapıldı

05 Kasım 2017 Pazar, 19:18

AK Parti Tirebolu İlçe Başkanlığı, 6. olağan genel kongresi bugün saat: 14.00’de Tirebolu İlçe Kapalı Spor Salonunda saygı duruşu ve İstiklal marşının okunması ile başladı.

Daha sonra oluşturulan Divanın ardından yapılan seçimde, kongrede tek aday olan Hasan Durmuşkaya, oy çokluğuyla AK Parti Tirebolu İlçe Başkanı olarak seçildi.

Tirebolu İlçe Kapalı Spor Salonunda 6.Olağan Genel Kongreye AK Parti Giresun Milletvekilleri Cemal Öztürk ve Sabri Öztürk, Tirebolu Belediye Başkanı Abdullah Karapıçak, AK Parti İl Başkanı Av.Aytekin Şenlikoğlu, Belediye Başkanları, İlçe Başkanları, Kadın ve Gençlik Kolları Başkanları,il genel meclis üyeleri, Sivil Toplum Kuruluşu temsilcileri ve çok sayıda partili katıldı.

Kongrede Divan’nın oluşturulmasının ardından Sırasıyla Ak Parti Tirebolu İlçe Başkan Vekili Enver Yiğit, Tirebolu Belediye Başkanı Abdullah Karapıçak, Ak Parti Giresun İl Başkanı Av.Aytekin Şenlikoğlu, Ak Parti Giresun Millet Vekili Sabri Öztürk ve Ak Parti Giresun Millet Vekili Cemal Öztürk konuşmalarını gerçekleştirdi.

Kongreye Yoğunluğu sebebiyle katılayan Başbakan Binali Yıldırım’ın, Milli Savunma Bakanı Nurettin Canikli’nin mesajları okundu ve Cumhurbaşkanı, Ak Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 6.olağan kongrelere özel olarak göndermiş olduğu videolu mesajı yayınlandı.

Okunan Mesajların ardından tek listeyle gidilen seçimde Hasan Durmuşkaya, Tirebolu ilçe başkanlığına seçildi.​ 6. olağan genel kurulu sonrası AK Parti Tirebolu ilçe yeni yönetimi ise şu isimlerden oluştu:

Hasan Durmuşkaya (başkan), Abdullah Beşirli, Nihal Şahin, Rabia Haliloğlu, Mustafa Karapıçak, Lütfi Toraman, Mahmut Hacıibrahimoğlu, Yusuf bayrak, Mehmet Pir, Osman Ayvaz, Tayip Kardeş, Adnan Güldal, Kadir Zambak, Sedat Uçar, Burhan Mehmet Yaman.
Yedek Üyeler:Mehmet Ali Durmuşoğlu, Yaşar Cebecioğlu, Fahrettin Öztürk, Murat Yayla, Şaban Narin, Hamza Durkaya, Halim Güldal, Ömer Güler.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir