Amerika’nın New Jersey Eyaletinden Tirebolu’ya…

31 Temmuz 2017 Pazartesi, 12:12

Tirebolu Belediyesi Engelli Koordinasyon Birimi faaliyetleri yurt dışında yaşayan vatandaşların dikkatini çekti.

Amerika’nın New Jersey Eyaletinden Tirebolu’ya

Lara Yıldırmaz… Amerika Doğumlu 14 yaşında… Araştırmacı, Meraklı ve Yardımsever…

Lara; annesinin memleketi olan Tirebolu’yu araştırarak öğrenme çalışmalarını gerçekleştirirken, Tirebolu Belediyesi web sitesinden Engelli Koordinasyon Biriminin çalışmaları dikkatini çekti. Amerika’da Engelliler üzerine yardımlarını esirgemeyen Lara, Tirebolu’da ki engelliler için yardım kampanyası başlattı ve kısa sürede hatırı sayılır bir yardıma imza attı.

Topladığı yardımı Tirebolu’ya gelerek ulaştırmak isteyen Lara, Amerika üniversitesinde Profesörlük yapan akrabası Ekonomist Ahu Yıldırmaz’a ulaşarak, Tirebolu ile irtibata geçmesini rica etti. Boğaziçi Üniversitesinde Öğretim Görevlisi olan Arzu Öztürkmen ile görüşen Yıldırmaz, ilçemize ulaşılması konusunda Bahar Malkoçoğlu aracılıyla Tirebolu Engelli Koordinasyon Birimi sorumlusu Onur Kemal ile irtibata geçtiler.

Onur Kemal’de bu mutlu haberi alır almaz Tirebolu Belediye Başkanı Abdullah Karapıçak’ı bilgilendirdi ve hazırlıklara başlandı.

30 Temmuz Pazar günü ilçemize gelen misafirleri Başkan Karapıçak makamında ağırladı.

Ziyarette ilçede yapılan faaliyet ile ilgili bilgiler verildi, yardıma ihtiyacı olan engelli bireyler ile ilgili neler yapılabileceği konuşuldu. Amerika’da Lara’nın başlattığı yardım kampanyasının devam edilmesi ve desteklenmesi kararına varıldı.

Tirebolu hakkında bilmediklerini öğrenen Lara, ilçemizi gezerek “Rüya Şehir Tirebolu” izlenimine kapıldığını belirtti.

Başkan Karapıçak’da Lara ve Dostlarına hediyeler takdim etti.

Tirebolum Haber Ailesi olarak, Engellilerimiz için duyarlı davranan Lara Yıldırmaz, Arzu Öztürkmen, Ahu Yıldırmaz ve Bahar Malkoçoğlu’na teşekkürlerimizi iletiyoruz.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir