Anne-Baba Benimle Oynarmısın !

11 Ocak 2018 Perşembe, 15:51

İlçemiz İlk Okullarından Sakarya ilkokulu “Anne Baba Benimle Oynarmısın” sloganıyla başarılı eğitimde emin adımlarla ilerliyor.

Sakarya İlkokulu, 2017-2018 Eğitim öğretim yılı başında Barabut Mevkiin de 2 yıl önce kurmuş oldukları Zeka Oyunları Atölyesini vatandaşlara ve Velilere tanıtımını gerçekleştirmişti.

Okul içerisinde öğrencilerin gelişmesini sağlamak amacıyla kurulan “Zeka Oyunları Atölyesi“nden faydalanılarak öğrenci ve velilerinin beraber zaman geçirecekleri, ortak alanlar oluşturulması adına bir projeye başlandı ve bu kapsamda; Zeka Oyunları Atölyesinde çocukların oynamış oldukları oyunlar sene başında velilere de öğretildi.

Bu sayede akşam evlerinde buluşan anne, baba ve çocuklar beraber zaman geçirecekleri eğlenecekleri bir ortam bulmuş oldular.

Sakarya İlkokulu Müdürü Zihni Yılmaz, Okul idarecileri ve Öğretmenlerinin organizasyonu ile 2.3.ve4. sınıf Öğrencileri velileri ile birlikte yarıştırlar.

10 Ocak çarşamba günü Okulun Zeka Oyunları Atölyesinde seçilen “Connect” oyunuyla Öğrenci ve Veliler beraber kıyasıya yarıştı.

50 Öğrenci ve velinin beraber yarıştığı turnuvada finale kalan öğrencilere hediyeleri takdim edildi.

Öğrenci ve veliler yarışırken turnuvayı ziyaret eden İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Yılmaz, Yarışmacılara başarılar diledi.

Sakarya İlkokulunun hayata geçirdiği uygulama ile, öğrencilerin ve velilerin akşamları evlerinde yalnız olarak teknolojiyle sosyal olmaya çalışmaları yerine çocuklarıyla birlikte duyguların birleştiği ortak zaman geçirebilecekleri alanlar oluşturmak adına başlatıldı. Final olarak öğrenci ve veliler oyunda stretejiyi beraber belirleyerek kazanamaya çalıştırlar. Kıyasıya mücadele eden yarışmacıların mutlulukları gerçekten görülmeye değerdi.

 

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir