Başkan Karapıçak’ın 4 Ekim Hayvanları Koruma Günü Mesajı…

05 Ekim 2017 Perşembe, 10:26

Tirebolu Belediye Başkanı Abdullah Karapıçak, 4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü nedeniyle bir mesaj yayımladı.

Karapıçak, mesajında, “Doğa bir denge içerisinde, her canlının kendine ait yaşam biçimi ve hakları vardır. Biz Şehirlerin Yöneticileri olarak, insan haklarımızın düzenini sağlamak eşit fırsatlar sunmak kadar, yaşamı birlikte paylaştığımız doğada özgürce yaşama hakkına sahip hayvanların haklarının korunması noktasında üzerimize görevler düşüyor. Biz de Tirebolu Belediye Başkanlığı olarak, göreve geldiğimiz günden bugüne birçok yenilikler ile hayvanlarımıza gereken özen ve değeri göstermeye gayret ediyoruz.

Bu kapsamda Veteriner İşleri birimi bünyesinde yaptığımız çalışmalar noktasında, sokak hayvanlarımıza Tirebolu Belediyesi Hayvan barınağında hayvanlarımızı Veteriner kontrolünde tedavilerini yaparak bakımlarını üstleniyoruz. Bunun yanınada barınağımızda bakımlarını yaptığımız sahipsiz hayvanlarımızı sahiplendirme işlemleri ile onlara yeni yuvalar sağlıyor; çocuklarımıza ve gençlerimize doğa ve hayvan sevgisi aşılamaya devam ediyoruz” dedi.

“Doğayı ve hayvanları korumak herkesin görevidir”

Doğayı ve hayvanları korumanın herkesin görevi olduğunu belirten Başkan Karapıçak, “Doğayı korumak hepimizin görevi. Ayrıca unutulmamalıdır ki hayvan sevgisi; insandaki merhamet, yardımlaşma ve iyilikseverlik gibi duyguları geliştiren özel duygulardandır.

Bu vesileyle 4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma gününü kutluyor; hayvanların korunması konusunda herkesin gereken duyarlılığı ve sorumluluğu birlikte yerine getireceklerine inanıyor, selam ve saygılar sunuyorum” dedi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir