Bulancak’da Ölümlü Kaza

17 Ağustos 2016 Çarşamba, 14:58

Feci kazada ölenlerin, Giresunspor eski Başkanı Olgun Aydın’ın yakın akrabaları olduğu öğrenildi.
findik-iscilerini-tasiyan-minibus-sarampole-yuvarlandi118aa974469434d7fb2d

Bulancak ilçesinde meydana gelen feci kazada vefat eden 4 kişinin Giresunspor eski Kulüp Başkanı Olgun Aydın’ın dayısı ve akrabaları olduğu öğrenildi.
Olay ilçenin Damudere köyü Odadüzü Mahallesi’nde meydana geldi. Şenel Aydın idaresindeki minibüs, direksiyon hakimiyetini kaybetmesi sonucu yaklaşık 100 metrelik şarampole devrildi. Kazada minibüs sürücüsü Şenel Aydın ile oğlu Zikrullah Aydın, amcası İsmet Aydın ve Ayşe Aydın hayatını kaybetti. Kazada aynı aileden Ayşe, Adem, Ayşe, Ahmet ve Güllü Aydın ağır yaralandı.
Yaralılar Giresun Prof. Dr. İlhan Özdemir Devlet Hastanesi ile Bulancak Devlet Hastanesi’ne kaldırılarak tedavi altına alındı. Kazada hayatını kaybedenlerin ve yaralananların Giresunspor’un eski Kulüp Başkanı Olgun Aydın’ın birinci derece yakın akrabaları olduğu öğrenildi. Kazayı yurtdışında haber alan Olgun Aydın, Türkiye’ye gelmek üzere hareket etti.
Kazada hayatını kaybeden 4 kişi yarın Damudere Köyü’nde öğle vaktine müteakip kılınacak cenaze namazının ardından aile kabristanlığında toprağa verilecek.
Bu arada olayın tanığı Dursun Geçici, “Bahçede fındık topluyordum. Bir ses duydum. Duyduğum sesin yönüne baktığımda bir aracın yoldan çıkarak diferansiyelin üzerinde gittiğini gördüm. Daha sonra aracın sürücüsü direksiyon hakimiyetini tamamen kaybederek uçuruma yuvarlandı. Evden cep telefonumu alarak durumu güvenlik kuvvetlerine ve sağlık birimlerine haber verdim. Olay yerine vardığımda yaralı olanlardan birinin araç dışında oturduğunu gördüm. Bu kişi beni görünce ‘bizi kurtarın’ diye bağırdı” dedi.

Kaynak:giresungazete.net

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir