Cumhurbaşkanı Erdoğan Giresun’da

10 Ağustos 2017 Perşembe, 09:29

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Giresun İl Danışma Meclisi Toplantısı’nda merkez ilçe ile ilçe teşkilatlarına tek tek cağırarak yoklama yaptı.

Helikopterle Giresun’a gelen Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ayvasıl Liman restoranda AK Parti İl Danışma Meclisi Toplantısı’na katıldı.


Giresun AK Parti İl Danışma Meclisi Toplantısında konuşmasına “AK Parti teşkilatında görev yapmış tüm partili kardeşlerime teşekkür ediyorum” diyerek başlayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Türkiye’de pek az siyasi partiye ve kadroya nasip olan bu uzun hizmet boyunca her anlamda Türkiye’ye çok önemli hizmetler verdik önemli eserler kazandırdık. Yeni havalimanımızdan memnunsunuz ? Bundan 10 yıl önce 20 yıl önce birisi size gelip denizin üzerine böyle bir havalimanı yapılacak dese inanır mıydınız ? İşte biz yaptık sizlerin de hizmetine sunduk”dedi.

Giresun’un 2023 Türkiyesi’nde kendi bölgesinin lokomotif şehirlerinden biri olması gerektiğine vurgu yapan cumhurbaşkanımız Şimdi önümüzdeki zorlu bir mücadele dönemi başlıyor. 2109 seçimleri Türkiye ve bizim için çok önemli.

Bu bakımdan 2019 seçimlerinde işimiz gerçekten çok zor demektir. Şunu unutmayın; AK Parti demek Türkiye demektir AK Parti zaafa uğrarsa Türkiye zaafa uğrar” dedi.

2019 seçimleri öncesinde teşkilatlarımızdan başlayarak ciddi bir yenilenmeyi hayata geçirmekte kararlıyız.Büyük kongre sürecimiz bu değişimi kendi tabi mecrasında yapma şansı sağlıyor. AK Parti’nin kendinden önceki partilerin akıbetine uğramaması yani belirli kişilerin grupların isimlerin tasalluduna girmemesi için bu değişimi en sağlıklı şekilde yönetmemiz gerekiyor” diye konuştu.
Erdoğan, özellikle son 3-4 yıldır yaşadıkları yoğun mücadele döneminin teşkilatlar bünyesinde ciddi bir metal yorgunluğuna neden olduğuna dikkat çekerek “Maalesef buna ben de şahit oldum. Bu sadece şahsımın değil aynı zamanda milletimin de tespitidir. Biz bugüne kadar her işimizi milletimizle birlikte milletimiz için yaptık.

Partililere yoklama yaptı

“Şimdi ben burada siz değerleri kardeşlerime bir şey söylemek istiyorum” diyen Erdoğan, ilk kez bir danışma meclisinde yoklama yaptı. Önce Giresun AK Parti Merkez İlçe’den gelen partililerin ayağa kalkmasını isteyen Erdoğan, “Merkez ilçe ayağa kalksın bakalım. Bu kadar mı va merkez ilçeden ? Peki buyurun oturun. Alucra’yı göreyim. Bulancak’ı göreyim. Bulancak merkez ilçeden daha fazla. Çamoluk’u göreyim. Çamoluk; eyvah eyvah çok az. Çanakçı’yı göreyim bakayım. Sesiniz iyi de sayınız çok az” diyerek tüm ilçeleri tek tek yoklama yaptı.

Toplantıya Milli Savunma Bakanı ve Giresun Milletvekili Nurettin Canikli’nin yanı sıra Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, il, ilçe parti teşkilatları, kadın ve gençlik kolları ile çok sayıda partili katıldı.

Erdoğan, İl Danışma Meclisi Toplantısı’nın ardından dışarıda bekleyen partilileri selamladıktan sonra karayolu ile Bulancak ilçesine geçerek yol üzerinde bulunan Sarayburnu Camisi’ni gezdi, camiyi yaptıran dernek yöneticilerden bilgi aldı. Erdoğan, burada yaptığı kısa konuşmada “Camileri boş bırakmayın. Eğer camiler boş kalırsa ağlarlar” ifadelerini kullandı. Erdoğan, ardından Ordu-Giresun Havalimanı’na hareket etti.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir