Danışman Köyü Derneğinde Kadın Kolları Kuruldu

24 Ocak 2018 Çarşamba, 17:36
2017 Yılı mart ayında yeni kadroyla göreve başlayan Tirebolu Danışman Köyü Dernek Başkanı Mehmet Kuzu, seçimden önce yapacakları arasında yer verdiği Gençlik ve Kadın Kolları  yönetimleri oluşturma sözünü tuttu.
Kadın elinin değdiği bir çok alanda farkını hissettiren kadınlar sivil toplum kuruluşlarında aktif görev alarak verilen görevlerin ne kadar mükemmel yapılabilindiğini gösteriyorlar. İstanbul’da binlerce üyesini yıllarca aynı çatı altında buluşturmayı başaran Danışman Köyü Derneği yeni olarak oluşturduğu Kadın Kolları birimiyle takipçilerinin ve üyelerinin desteğini almaya devam ediyor.
 Danışman Köyü Derneğine üye olan ve olmayan bir çok kadının katılmış olduğu bir toplantıyla bir araya gelen kadınlar kurucu başkanlarını seçerek göreve başladılar.
Genç olması kimliğiyle tanınan Betül Kuzu, daha önce görev aldığı sivil toplum görevlerinin yanı sıra şimdide Danışman Köyü Derneği Kadın Kolları Kurucu Başkanı olarak seçildi.
Göreve başladığı ilk hafta faaliyetlerine başlayan Başkan Kuzu, Hemşehrileri kadınlarla bir araya toplayarak Topkapı da ki Fatih Sultan Mehmet’in İstanbul’u fethedişinin anımsamasının yer aldığı, bir odada top sesleri, Mehter Takımı’nın ve Osmanlı atlarının kişnemesinin efekt olarak verildiği  “Panorama 1453 Tarih Müzesine” ziyaret düzenledi.
  
Kadınlarla birlikte derneğe ve hemşehrilerine yeni projeler kazandıracağını söyleyen Başkan Betül Kuzu, “Esenler’de 1993 yılında kurulan Giresun Tirebolu Danışman Köyü Derneğimiz kurulduğu zamandan itibaren her dönemde çok güzel hizmetlere imza atmıştır. Tek eksiği olan Kadın Kolları yapılanmasını da 21 Ocak 2018 tarihinde oluşturduk. Köyümüzün Kadınları ile birlikte Derneğimize yeni projeler sunmak, köyümüze yapılan hizmetlerde bizde varız demek için bir araya geldik. Derneğimizin sadece erkeklere mahsus bir alan olmadığını Kadınlarımızın da çocukları ile birlikte rahatlıkla gelip sohbet edebileceği, faaliyetlerini yürütebileceği bir yer haline getirmek öncelikli hedefimiz. Danışman Köyü Kadınları olarak çıktığımız bu yolda hem kendimize yeni şeyler katmak hemde 25 yıllık Derneğimizin daha da iyi hizmetlere imza atması için katkıda bulunmak için Bismillah dedik. Çıktığımız bu yolda bize destek olan Dernek Başkanımız Mehmet Kuzu’ya ve yönetimine teşekkürü borç biliriz” dedi. 
 
Tirebolum Haber olarak yeni seçilen Betül Kuzu ve yönetimine başarılar dileriz.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir