KALP MASAJI HAYAT KURTARDI

09 Ağustos 2016 Salı, 13:50

Zonguldak’ta denizde boğulma tehlikesi geçiren Sefa Karabay’ın duran kalbi sahilde, ambulansta ve hastanede dakikalarca masaj yapılarak çalıştırıldı ve yaşama döndürüldü.
Zonguldak’ta serinlemek için denize giren 29 yaşındaki Sefa Karabay, bir anda dalgaların arasında çırpınmaya başladı. Bilinci kapalı şekilde sahile çıkarılan genç, dakikalarca kalp masajı yapılarak hayata döndürüldü.

BİLİNCİ KAPALI ŞEKİLDE ÇIKARDILAR

Sefa Karabay, Milli Egemenlik Caddesi üzerindeki sahilde serinlemek için denize girdi. Kıyıdan açılan Karabay, dalgaların arasında çırpınmaya başladı. Sürüklenen Karabay’ı kurtarmak isteyen sahildekiler, dalgalar nedeniyle açılamadı. Kurtarma ekiplerine haber verilirken bir süre sonra akıntı Karabay’ı kıyıya doğru yaklaştırdı. Yardıma koşanlar Sefa Karabay’ı bilinci kapalı olarak sahile çıkardı.

100

DAKİKALARCA KALP MASAJI YAPILDI

Çağrılan 112 Acil Sağlık ekibi, Karabay’a ilk müdahaleyi yaparken, Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreterliği binasının penceresinden bu durumu gören Dr. Orhan Şahin ve ilkyardım uzmanı Barış Fidan da sahile geldi. Kalbi duran Sefa Karabay’a sahilde dakikalarca kalp masajı yapıldı.

Sedye ile yaklaşık 500 metre uzaklıktaki ambulansa taşınan Sefa Karabay’ı hastaneye götürülürken yolda mola verilerek kalp masajına devam edildi. Karabay, ambulans ile Zonguldak Atatürk Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı.

Ambulans ve hastanede de kalp masajı yapılan Sefa Karabay’ın kalbi yeniden çalıştırıldı.

101

HAYATİ TEHLİKESİ DEVAM EDİYOR

Yoğun bakım ünitesinde tedavi altına alınan Karabay’ın hayati tehlikesinin devam ettiği belirtildi.

Kaynak:haberler.com

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir