ELAZIĞ’DA BOMBALI SALDIRI !BAŞBAKAN ELAZIĞ’DA !

18 Ağustos 2016 Perşembe, 11:13
ELAZIĞ’DA BOMBALI SALDIRI !BAŞBAKAN ELAZIĞ’DA !

Başbakan, Elazığ Emniyet Müdürlüğü’ne yönelik saldırının ardından bölgede incelemelerde bulundu. Yıldırım, 3 polisin şehit olduğunu, yaralı 217 kişinin 72’sinin taburcu olduğunu, 145’inin de tedavi edildiğini söyledi.

Başbakan Binali Yıldırım, Elazığ’daki hain saldırıyla ilgili yaptığı incelemelerin ardından saldırıya ve yaralıların durumuna ilişkin önemli açıklamalarda bulundu.

İşte Binali Yıldırım’ın konuşmasından satır başları;

“3 POLİS ŞEHİT, 217 YARALI”

Bu sabah 9 civarı gördüğünüz gibi Emniyet binasının tam karşısında bomba yüklü bir aracın infilakı sonucu ilk anca 3 polisimiz şehit ve toplam 217 yaralımız hastanelere intikal ettirildi.

“72 KİŞİ TABURCU OLDU”

72 yaralı taburcu oldu.145 yaralı 5 hastanede tedavi görüyor.,

“YARALILARIN 85’İ POLİS”

Yaralıların 85’i polis, 60’ı sivil. Yaralılar içinde nispeten durumu biraz daha ağır olanların sayısı 20. Durumu kritik olan 2 kişi var.

“FETÖ GÖREVİ PKK’YA DEVRETTİ”

FETÖ 15 Temmuz’da işlevini kaybetmiş ve görevi PKK’ya bırakmıştır. Başından beri söylüyoruz. Bu terör örgütlerinin arkasındaki akıl aynı. Bu yola başkoyduk. Hiç bir terör örgütü Türkiye ile bilek güreşine giremeyecek. Bunların çılgınlaşmasının arkasında operasyonlarımızın arkasındaki askerimizin, polisimizin, jandarmamızın artan takibi var. Yine benzer olayları bekleyebiliriz ancak bu bizi bir an bile yıldırmaz, yolumuzdan geri koyamaz.

“HEPİMİZİN CANI YANDI”

Milletimizin hissiyatını anlıyoruz, hepimizin canı yandı. Şehitlerimiz ve yaralılarımız var ama bir başka gerçek var. O gerçek Türkiye’nin geleceği ve aydınlık yarınlarıdır

“BU ÖRGÜTÜ BÖLGE İNSANI İLE ARAMIZDAN ÇIKARACAĞIZ”

Bölgedeki insanların en büyük sorunu bölücü terör örgütü. Bu örgütü bölge insanı ile aramızdan çıkaracğız ve Türkiye’nin gelecek yolculuğunda beraber hareket edeceğiz. 15 Temmuz’da da gördük bu asil milleti kimse yenemez.O gün hep beraber sokaklardaydık bugün de burdayız. Her görüşten vatandaşlarımızla birlikteyiz. Konu vatan, memleket olunca gerisi teferruattır anlayışıyla devam edecek.

ERDOĞAN DA SALDIRIYLA İLGİLİ BİLGİ ALDI

Cumhurbaşkanlığı kaynaklarından edinilen bilgiye göre Cumhurbaşkanı Erdoğan, saldırı haberinin ardından sırasıyla Elazığ Valisi Murat Zorluoğlu, Başbakan Binali Yıldırım ve Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar ile birer telefon görüşmesi yaptı. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın saldırıda şehit düşen üç polis için Allah’tan rahmet, yaralılar için de acil şifalar dilediği öğrenildi.

71

70

69

68

67

Kaynak:trthaber.com

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir