Eren’in Katili Terörist, 14 Günlük Sorgunun Ardından Tutuklandı

07 Kasım 2017 Salı, 16:59

Trabzon’da Eren Bülbül’ü şehit ettikten sonra Giresun yaylasında yakalanan ‘Aram’ kod adlı PKK’lı terörist, 14 gün süren sorgunun ardından tutuklandı.

Giresun’un Dereli ilçesi Kulakkaya yaylası kırsalında 24 Ekim günü yakalandığı açıklanan PKK’lı terörist ‘Aram’ kod adlı Mustafa Tolucan 14 gün süren sorgusunun ardından çıkartıldığı mahkemece tutuklandı.

14 GÜNLÜK SORGU SONRASI TUTUKLANDI

Dereli ilçesine bağlı Kulakkaya yaylası kırsalında 24 Ekim günü aç kalınca yerleşim yerine kadar inen Bölücü Terör Örgütü (BTÖ) üyesi Diyarbakır nüfusuna kayıtlı Mustafa Tolucan’ın Giresun İl JandarmaKomutanlığındaki sorgusu 14 günün sonunda tamamlandı. Jandarmadaki işlemlerinin ardından savcılığa sevk edilen Tolucan savcılık sorgusunun ardından Dereli ilçesinde çıkartıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi.

PKK’YA YARDIM VE YATAKÇILIK EDEN EVLİ ÇİFT DE TUTUKLANMIŞTI

Öte yandan, Bölücü terör örgütü üyesi Tolucan’ın ifadeleri doğrultusunda Yağlıdere ilçesi Yeşilpınar köyünde karı-koca çift PKK’ya yardım ve yataklık iddiasıyla çıkartıldıkları mahkemece tutuklanmıştı.

EREN’İN KATİLİ TERÖRİST 24 EKİM’DE YAKALANMIŞTI

PKK’ın Karadeniz’de kış yapılanmasına karşı Giresun’da yürütülen operasyonda, Dereli ilçesine bağlı Kulakkaya Yaylası kırsalında, Trabzon’un Maçka ilçesinde Astsubay Başçavuş Ferhat Gedik ve 15 Yaşındaki Eren Bülbül’ü şehit eden saldırıya katılan “Aram” kod adlı PKK’lı terörist Mustafa Tolucan yakalanmıştı.

HER ŞEYİ İTİRAF ETMİŞTİ: 3 AYDIR NEFES ALAMIYORDUK

Giresun’da yakalanan Aram kod adlı PKK’lı terörist Mustafa Tolucan, ifadesinde, 3 aydır bölgede yoğunlaştırılan operasyonlar nedeniyle zor duruma kaldıklarını anlatmıştı. Terörist, “Biz üç aydır bölgede nefes alamıyorduk. Baktığımız hareket ettiğimiz her yerde zırhlılar ve askerler vardı. Bölgede sıkışmış durumdaydık ve bu nedenle yiyecek bulmakta zorlanıyorduk. Bende yiyecek bulmak için silahımı arkadaşlara bırakarak köye inmeye karar verdim. Gruptaki arkadaşlar da bana Git ama yakalanırsan yerimizi söyleme diyerek uyardı. Böylece yaylaya indim.” demişti.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir