Fikri Yanıkömeroğlu Son Yolculuğuna Uğurlandı

27 Eylül 2017 Çarşamba, 09:00

Milli Eğitim Bakanlığı Yaygın Eğitimi eski Genel Müdürü ve Tirebolu eski Belediye Başkanlarından Yaşar Yanıkömeroğlu’nun babası Seyit Fikri Yanıkömeroğlu son yolculuğuna uğurlandı.

Pazartesi akşamı tedavi görmekte olduğu hastanede Hakk’ın rahmetine kavuştu. Yanıkömeroğlu’nun ölümü, Milli Eğitim Bakanlığı camiasında ve memleketi Tirebolu’da büyük üzüntü yarattı.

Böbreklerindeki rahatsızlığı nedeniyle bir süredir tedavi gördüğü hastanede Pazartesi günü Hakkın Rahmetine kavuştu.  Cenaze yapılan hazırlıkların ardından geceleyin Tirebolu Devlet Hastanesi morguna getirildi.

Milli Eğitim Bakanlığı’nda uzun yıllar öğretmenlik ve yöneticilik yapan, son olarak da Yaygın Eğitimi Genel Müdürü görevinde bulunan Seyit Fikri Yanıkömeroğlu, bu kurumda çalıştığı 1979-1981 yılları arasında UNESCO Türkiye Milli Komisyonu üyeliğinde de bulundu.

Döneminde yurt genelinde açılan Okuma-Yazma Kurslarında gösterdiği üstün başarılardan dolayı UNESCO tarafından berat ve madalya ile taltif edilen, bu arada Giresun’a yapılan eğitim yatırımlarında önemli katkıları bulunan Yanıkömeroğlu için Salı günü ilçemizde cenaze töreni düzenlendi. Körliman Mahallesinde bulunan evinin önünde yapılan helallik ve duanın ardından Cintaşı Camisine getirildi. Burada öğle namazına müteakip kılınan cenaze namazının ardından Kurcakale Mezarlığına defnedildi.

Yanıkömeroğlu’nu son yolculuğunda Eğitimciler, siyasetçiler ve sevenleri yalnız bırakmadı.

Tirebolum Haber Ailesi olarak vefat eden Seyit Fikri Yanıkömeroğlu büyüğümüze Allah’tan rahmet, ailesi ve sevenlerine sabırlar diliyoruz.

Yorum

  1. Bekir KIR

    28 Eylül 2017 at 21:51

    Tirebolu bir eğitim çınarını daha kaybetmiş.Rahmetli babam ALİ OSMAN KIR’ın öğrencilik ve öğretmenlik değerlendirmelerine göre Tirebolu’da eli öpülecek biri olan Giresun Öğretmen Okulu Öğretmeni Fikri Bey’e Allah rahmet eylesin.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir