Fındık Üreticilerine Müjde

19 Eylül 2017 Salı, 08:04

Milyonlarca fındık üreticisinin hassasiyetlerini göz önünde bulunduran Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı ile Toprak Mahsulleri Ofisi, düğmeye bastı.

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba, “Elde kalan bütün fındıkları alacağız, söz.”

ÖDEMELERİ 1 HAFTAYA ÇEKTİK

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba, fındık üreticilerine seslenerek elde kalan bütün fındıkları alacaklarının sözünü verdi. “Elde kalan bütün fındıkları da alacağız, söz” diyen Bakan Fakıbaba, “Bizim vermiş olduğumuz taban fiyatı. 10-10,5 lira dedik. Çürük yüzde 3’tü, 5’e çıkardık. Çatlak yüzde 2’ydi önce 5’e şimdi 7’ye çıkardık. Almış olduğumuz ortalama fiyat 9 lira 81 kuruş. Giresun fındığına 10,5 lira fiyat vermiştik. Fakat kalite çok yüksek olduğundan onu da 10 lira 72 kuruşa aldık. Eskiden alımlardan sonra ödemeler 15 gün içerisinde olacaktı, onu da şimdi 1 haftaya çektik” dedi.

FIRSATÇILARA MEYDAN VERMEYECEĞİZ

Fakıbaba, “Ben üretici olsam bir haftalığına malımı veriyorum, bir hafta sonra 8 liraya satıldığı iddia ediliyor ki fırsatçılar bunu yapmaya çalışıyor. Biz bu fırsatçılara hiçbir zaman meydan vermeyeceğiz. Ama çiftçi kardeşlerimiz de lütfen ben 10 liraya alırken ne için malınızı 8 liraya satıyorsunuz? 1 hafta bekle, ben alıyorum zaten. Benim bu verdiğim fiyatlar taban fiyatlar, tavan fiyat değil. Başkaları 11, 12, 13 liraya aldı da biz yok mu dedik? Bundan daha güzel bir şey olabilir mi? Çok samimi olarak üretici kardeşlerimizin yanındayız. Bütün alımları alacağız, merak etmesinler. Elde kalan bütün fındıkları da alacağız, söz. Hala yürüyorsanız, halkın arasına girin arkadaşlar” diye konuştu.

Incoming search terms:

  •   FINDIK BÜTÜN mail

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir