GENEL AF İÇİN SON SÖZ !

11 Ağustos 2016 Perşembe, 08:55
GENEL AF İÇİN SON SÖZ !

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Yasin Aktay, “Adalet Bakanlığı’nın halihazırda genel veya kısmi bir af çalışması bulunmamaktadır” açıklamasında bulundu

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Yasin Aktay, bugünkü basın toplantısındaki değerlendirmelerinin bazı haberlerde “af çalışması” olarak yansıtılmasının, ifadelerinin maksadıyla bağdaşmadığını söyledi.

Aktay, Merkez Yürütme Kurulu (MYK) toplantısının ardından düzenlediği basın toplantısındaki, “af konusu”na ilişkin ifadelerine yönelik açıklamalarda bulundu.

Aktay, şunları kaydetti:

“Bugün bir milletvekilimize isnat edilen bir haberle ilgili olarak sorulan bir soruya verdiğim cevabın, basında maksadını aşacak şekilde bir ‘af açıklaması’ olarak verildiği görülmüştür. Bu konuda konuşmama, detaylı bir bilgimin olmadığını söyleyerek başladığım halde, söz konusu edilen haberle ilgili değerlendirmelerimin ‘af çalışması’ olarak yansıtılması, ifadelerimin maksadıyla bağdaşmamaktadır. Doğrusu Adalet Bakanlığı’nın halihazırda genel veya kısmi bir af çalışması bulunmamaktadır.”

Kaynak:İHA

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir