Giresun Şehindin Var! Başın Sağolsun

09 Haziran 2017 Cuma, 23:37

Şırnak’ın Balveren beldesi Milli Karakolu üst bölgesine, PKK’lı teröristler tarafından saldırı düzenlendi. PKK’lı teröristlerin saldırısında 2 asker şehit olurken, 3 asker de yaralandı.
Şırnak- Uludere karayolu üzerinde konuşlu Milli Jandarma Komando Tabur Komutanlığı’nın, dağlık alandaki üs bölgesine, saat 17.00 sıralarında Bestler Dereler bölgesindeki PKK’lı teröristler tarafından roketatar ve otomatik silahlarla ateş açıldı.

Çıkan çatışmada, teröristlerin açtığı ilk ateşle 2 asker şehit oldu, 1 asker ile 2 güvenlik korucusu yaralandı. Üs bölgesine takviye birlikler sevk edilirken, yaralı askerler helikopterleŞırnak Devlet Hastanesi’ne getirilerek tedaviye alındı.

Güvenlik güçlerisaldırıyı gerçekleştiren teröristlerin etkisiz hale getirilmesi için bölgede geniş kapsamlı operasyon başlatıldı, Jandarma Özel Harekat timleri sevk edildi.Teröristlerin kaçış yolları, ATAK helikopterleri ile ateş altına alındı, Namaz Dağı’nda konuşlubirliklerden de Bestler- Dereler bölgesine top atışları başladı.

Şehit olan iki askarden biri Giresun-Derelili  Hemşehrimiz Jandarma Uzman Çavuş Tuncay ZENGİN’dir.
Şehit olan askerimize Allah’tan Rahmet kederli ailesine sabırlar diliyoruz.
Başın sağolsun Giresun…
Başın sağolsun Türkiyem…

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir