Hemşehrimiz Onur Kemal Gol Kralı Oldu

09 Ekim 2017 Pazartesi, 13:59

Türkiye Görme Engelliler Spor Federasyonu tarafından organizasyonu yapılıp Yeşilyurt Belediyesinin ev sahipliği ile düzenlenen Görme Engelliler B1 Futbol 2. Lig 2. Devre Müsabakalarının final maçı büyük bir heyecanla yapıldı.

Tokat Erbaa Spor Kulübü ile Anadolu Engelliler Spor Kulübü arasında final Maçı oynandı.

Baştan sona heyecan fırtınası şeklinde geçen karşılaşma 5-5 lik skorla berabere sonuçlandı.

Tirebolulu Hemşehrimiz Tirebolu Belediyesi Engelli Koordinasyon Birimi Sorumlusu Milli Sporcu Onur Kemal, Tokat Erbaa Spor Kulübünde oynadığı futbol ve attığı gollerle turnuvaya damgasını vurdu.

Tokat Erbaa Spor Kulübünün forvet oyuncusu Kemal, bu sezon oynadığı 14 maç da toplamda 36 gol atarak Gol Krallığı unvanını elde etti.

Malatya’da oynanan ve 5-5 sonuçlanan final maçında Onur Kemal 5 gol atarak rakip fileleri havalandırdı.

Tirebolu’da Engelliler ile ilgili başarılı çalışmalarının yanı sıra sosyal yaşantısı ile herkese örnek olan Kemal, Görme Engelliler B1 Futbol 2. Lig 2. Devre sinde attığı 36 Gol ile Hanesine Gol Krallığı unvanını eklemiş oldu.

Kazandığı Gol Krallığı unvanı ile ilçemize gelen Milli Sporcu Onu Kemal, “Yapılan organizasyonların çok mükemmel geçtiğini, Engellilerin toplum ile içice olduğunun gösterilmesi ve hayatın her anında varlığını hissettirilmesi adına gerçekleştirilen ve ülkemizin her köşesinden Engeli bireyin katıldığı müsabakaların ülkemize ve bizlere çok faydalı olmuştur. Umut ediyorum önümüzdeki organizasyonlara  Giresunumuz belki de ilçemiz ev sahipliği yapacaktır. Katılacağımız organizasyonlarda alacağımız dereceleri ilçemize getirmeye devam edeceğim. “açıklamalarında bulundu.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir