Körliman’da Uzunkum Mescidinin Temeli Atıldı

25 Mayıs 2017 Perşembe, 18:40

Körliman Mahallesi Uzumkum Mevkiine yapılması planlanan mescidin temelleri atıldı.

Başta Körliman Mahallesi sakinleri olmak üzere bir vatandaşın seferber olduğu ve kısa sürede bitirilmesi düşülen Uzunkum Mescidinin temeli, yapılan duaların ardından Tirebolu Belediye Başkanı Abdullah Karapıçak’ın düğmeye basmasıyla atılmış oldu.

Uzunkum mescidinin Kısa sürede yapılarak yaz ayında ibadete açılması planlanıyor.

İlk harcın atılmasının ardından kısa bir konuşma yapan, Uzunkum Mescit Yaptırma ve Yaşatma Derneği Başkanı Hamza Durkaya; “Yapımına başladığımız Uzunkum Mescit inşaatının hayırlı olmasını diliyorum.  Yeryüzünde ilk yapılan ev Kabe’dir. Kabe insanlığa hidayet ölçüsü olsun diye yapılmıştır. Bütün Camiler, Mescitler Kabe’nin bir şubesidir. Bu düşüncelerle vatandaşlarımızın destekleriyle başlattığımız Mescidimizin hayırlara vesile olmasını Yüce Allah’tan niyaz ediyorum” şeklinde konuştu.

Temel Atma Programına Tirebolu Belediye Başkanı Abdullah Karapıçak, Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Pir, İlçe Müftülüğümüz Murakıbı Şaban Kaya, Mescit Yaptırma ve Yaşatma Derneği Başkanı Hamza Durkaya,  Dernek Üyeleri ve vatandaşlar katıldı.

Temeli atılan Uzunkum Mescidine yardım talebinde bulunmak isteyen vatandaşlar aşağıda yazılan hesap numaralarına yatırabilirler.

  • Uzunkum Camii Yaptırma ve Yaşatma Derneği
  • Halkbank İban:TR12 0001 2009 3790 0016 0000 86

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir