Menderes’in Manevi Kızı Giresun Adfed Başkanı Oldu

05 Haziran 2017 Pazartesi, 13:40

Adnan Menderes Dernekler Federasyonu (ADFED) Giresun İl Başkanı Tuna Arslanoğlu, Menderes’in ‘manevi kızı‘ olduğunu söyledi.

Arslanoğlu, amaçlarının Adnan Menderes ve arkadaşlarının demokrasi şehidi olduğu bilincini her platforma halka anlatmak olduğunu söyledi.

Yönetim kurulu üyeleriyle basın toplantısı yapan Tuna Arslanoğlu, çocukluğunda yaşadıklarını ve Menderes’in nasıl ‘manevi kızı’ olduğunu anlattı. Arslanoğlu, şunları söyledi:

“Menderes’in son Karadeniz seyahatinde ben 9 yaşındaydım. Onu Tirebolu İlçesi’nde çiçek vererek karşıladım. Hayatımda böyle bir sevgi, böyle bir izdiham görmemiştim. Çiçeği verdikten sonra beni kucağına aldı. Parti başkanı olan babama, ‘Senin kızın mı?’ diye sordu. Daha sonra da, ‘Tirebolu halkı size sesleniyorum; duyan duymayana bildirsin. Üç oğlum var. Bundan sonra Tuna benim manevi kızımdır. Evlatlarımın bacısıdır’ dedi. O anı hiç unutamam. Menderes’in manevi kızı olarak ona karşı görevimi yerine getirmek için bu federasyonun içinde yer alıyorum.”

Tuna Arslanoğlu, toplumun idamlardan bu yana artarak teveccüh gösterdiği Menderes’i siyasi çıkarlara hapsetmeden Türkiye’nin genç nesillerine anlatmayı temel hedef olarak seçtiklerini sözlerine ekledi.

Bu haberimizle Tuna Arslanoğlu’nun okuduğu “Tirebolu Şiiri” aklımıza geliyor…

Tuna Hanım'ın Tirebolu Belediye Başkanı Abdullah Karapıçak'ı ziyaretinde okuduğu "Tirebolu" şiiri.Aya ana sırtına, yaslayarak başınıGöğe salıncak kurmuş, bekliyor yoldaşını.Selimağa,Cintaşı,Kumyalı,Aklıyolu,Halkova, Seliyas, bekliyor aynı yolu.Binyıldır uyumakta, tarihin kucağında,Uykusuna kanmamış, bu şehir bu çağında.Beklediği biri var, belki bir gün gelecek,Medeniyetin yeli, yüzünü güldürecek.Dokunmayın uyusun, dört mevsim iki bahar,Onunda bu şehirde, beklediği biri var.

Tirebolum Haber paylaştı: 17 Şubat 2017 Cuma

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir