Meslek Lisesi Öğrencileri Modern Kütüphanesine Kavuştu

08 Şubat 2018 Perşembe, 14:18

İlçemizde esnaflık yapan Mehmet Eyibil, Tirebolu Şehit İsmail Kefal Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinin kütüphane ihtiyacını karşılamak, hem de hayır işleyip babası Bilal Eyibil’in ismini yaşatmak için girişimde bulundu ve kısa sürede okulun kütüphanesinin tadilatını gerçekleştirdi

Görsel tasarımıyla göz kamaştıran Bilal Eyibil kütüphanesi öğrencilerin hizmetine sunulmaya başlandı. Okul kütüphanesi hayırsever  vatandaşımız Mehmet Eyibil tarafından Tirebolu Şehit İsmail Kefal Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ne kazandırıldı.
Tirebolu Şehit İsmail Kefal Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesine kazandırılan kütüphane yaklaşık 1500 kitap ile öğrencilerin hizmetine sunuldu.
Tirebolu Şehit İsmail Kefal Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri için hazırlanan kütüphanenin açılışında Tirebolu Kaymakamı İsmail Ayhan Tavlı  ile beraberinde İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim  Yılmaz, İlçe Jandarma Komutanı Hamdi Yıldız, İlçe Emniyet Müdürü Murat Şahin ve ilçe Protokolünün katılımıyla Bilal Eyibil Kütüphanesinin açılışı gerçekleştirildi.

Kütüphanede öğrencilerin boş vakitlerinde hoş vakit geçirebilecekleri oyun olan, Satranç oyununu loca olarak dizayn edilmiş masa ve koltuğuyla oynayarak zorlu müsabakaların yaşanmasını sağlayacaklar.
ilçe protokolüde bu fırsatı kaçırmayarak öğrencilerle birlikte satranç müsabakası yaptı.

Kütüphanede kitapların elektronik sistemde kayıtlı olması ve kütüphaneyi kullanacak öğrencilerin aldıkları kitaplar optik okuyucu sayesinde kayıt alınacağı için sene sonunda kütüphaneden en fazla yararlanan öğrencilerin ödüllendirilmesine imkan sağlanmış olacaktır.

Aynı gün okul öğretmenlerinden Şenay Doğan’ın annesi Makbule Doğan adına okula kazandırdığı 15 Bilgisayarlı laboratuvarında açılışı gerçekleştirilerek öğrencilerin hizmetine sunuldu.

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir