Meslek Lisesi Öğrencilerine ikinci Dönemde İki Müjde

30 Ocak 2018 Salı, 17:45

Tirebolu Şehit İsmail Kefal Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri ikinci dönemde okul Kütüphanesinden çıkmak istemeyecekler.

Giresun genelinde daha önce eşi görülmemiş bir tasarımla öğrencilerin hizmetine sunulmaya hazırlanan okul kütüphanesi hayırsever bir vatandaşımız tarafından Tirebolu Şehit İsmail Kefal Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ne kazandırıldı.

İlçemizde esnaflık yapan Mehmet Eyibil, Tirebolu Şehit İsmail Kefal Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinin kütüphane ihtiyacını karşılamak, hem de hayır işleyip babası Bilal Eyibil’in ismini yaşatmak için girişimde bulundu ve kısa sürede okulun kütüphanesinin tadilatını gerçekleştirdi.

Tirebolu Şehit İsmail Kefal Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesine kazandırılan kütüphane yaklaşık 1500 kitap ile öğrencilerin hizmetine sunulacağı günü bekliyor.

2017-2018 eğitim öğretim yılının ikinci dönemi başladığında açılması planlanan kütüphanede öğrencilerin boş vakitlerinde hoş vakit geçirebilecekleri oyun olan, Satranç oyununu loca olarak dizayn edilmiş masa ve koltuğuyla oynayarak zorlu müsabakaların yaşanmasını sağlayacaklar.

Kütüphanenin tavanına asılan panorama özellikli gökyüzü manzarası ise okulun dünyaya açılan bilgi bankası olması planlanıyor.

Kütüphanede kitapların elektronik sistemde kayıtlı olması ve kütüphaneyi kullanacak öğrencilerin aldıkları kitaplar optik okuyucu sayesinde kayıt alınacağı için sene sonunda kütüphaneden en fazla yararlanan öğrencilerin ödüllendirilmesine imkan sağlanmış olacaktır.

Tirebolu Şehit İsmail Kefal Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerine ikinci dönemde kütüphanenin yanı sıra okul öğretmenlerinden Şenay Doğan’ın annesi Makbule Doğan adına okula kazandırdığı Bilgisayar laboratuvar olacaktır.

Öğrencilerin kullanabilmesi adına okula kazandırılan 15 bilgisayarlı Bilgisayar laboratuvarı yeni döşenmiş elektrik alt yapısı ile bundan sonraki süreçte öğrencilerin gelişen teknolojiden geri kalmamalarını sağlarken kendilerini ve bilgileri geliştirmeleri konusunda büyük imkan sağlanmış olacaktır.

Tirebolum Haber adına Tirebolu Şehit İsmail Kefal Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesine kazandırılan Kütüphane ve Bilgisayar laboratuvarının okula ve öğrencilere hayırlı olmasını diler…. Hayırsever vatandaşlarımız şükranlarımızı sunarız.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir