Müftü Aydın Tirebolu’ya Veda Etti

15 Ocak 2018 Pazartesi, 16:18

İlçemizde 5.5 yıldır İlçe Müftülüğü görevi yürüten Bedir Aydın Almanya’nın Essen şehrinde görevlendirildi.

İlçe Müftülüğünce tayini çıkan Bedir Aydın onuruna Mavi&Yeşil restoranta bir veda yemeği düzenlendi.

Düzenlenen yemekli veda programına katılan ilçe müftüleri adına Bulancak İlçe Müftüsü Bahtiyar Taranoğlu günün anısına bir konuşma gerçekleştirdi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Daha sonra sırasıyla Giresun İl Müftüsü Muhittin Oral, Tirebolu Belediye Başkanı Abdullah Karapıçak, Tirebolu Kaymakamı İsmail Ayhan Tavlı tarafından birer konuşma gerçekleştirildi.

Son olarak adına veda yemeği düzenlenen Bedir Aydın’da katılımcılara bir hitap ederek,” Kıymetli hazırun programa hoşgediniz sefa getirdiniz.Cenabı Hak sizden razı olsun.Biz denizde bir damla Misali, ama Deryasız Deniz, Biz derya içerisinde Damla olarak beraber bulunma şerefine Rab’bim bize nasip etti. Önce Rab’bime sonsuz Hamd ediyorum, senalar ediyorum. Beni bu güzel ilçeye Rab’bim nasip ettiği için sonsuz şükürler ediyorum.Bunlarla birlikte siz değerli İmam-Hatip, Müezzin-Kayyım, Kur’an Kursu öğretmeni vs. ne kadar arkadaşım varsa sizlerle birlikte olmaktan da mutluluğumu ifade etmek istiyorum.Özellikle zor günümüzde, dar günümüzde zorlu günümüzde sevincimizde ve neşemiz de bizleri öncelikle, yalnız bırakmadığınız bütün görev arkadaşlarıma şükranlarımı arz ediyorum.Bunlarla birlikte; benim 30 küsür yıllık görev hayatım içerisinde hayatımın en tatlı diyebileceğim zaman dilimini oluşturan bunda da büyük katkısı olan kıymetli ve saygıdeğer, Kaymakamıma ama şükranlarımı arz ediyorum Bununla birlikte yine yaklaşık 5,5 yıllık görev süremin 3 yıla yakınını beraber paylaştığım Sayın İl Müftüm Kendilerine şükranlarımı arz ediyorum. Cenabı Hak hepsinden razı olsun bunu yanında, her toplantıda ayda bir buluştuğum Kıymetli Müftü arkadaşlarıma şükranlarımı arz ediyorum. Kıymetli kardeşlerim her gelişin bir gidişi, her yokuşun bir inişi vardır misali, bizler de bu dünyada baki değil faniyiz. Herkesin bir zaman dilimi var yaşayıp hayatını sürdürecek mekan değişecek makamlar değişecek ama değişmeyen bir şey olacak o da dostluğumuz olacaktır diye düşünüyorum. Rab’bim dostluğumuzu daim ve kaim eylesin. İnşallah bundan sonra ki süreçte; bütün kardeşlerimin gönlümde yeri olduğunun bilinmesini istiyorum ve bir şeye Hamd ediyorum özellikle, buraya ilk geldiğim huzurla geldim sevinçle geldim ve yine bugün bu vakitte bu saatte bütün dostlarımla huzurla muhabbetle vedalaşmanın hazzını yaşıyorum. Rab’bim bütün dostlarıma bütün kardeşlerime bütün meslektaşlarıma bu güzel anı hatırayı yaşamasını nasip eylesin.Sözlerim sonunda; Biz bu ilden gider olduk, Kalanlara selam olsun, Bizim için hayır dua, Kalanlara selam olsun, diyor hepinizi Allah’a emanet ediyorum Sağ olun var olun.” konuşmasını gerçekleştirdi.

Veda Yemeğine İlçe Protokolünün yanı sıra İl Müftüsü Muhittin Oral, Çevre İlçelerin Müftüleri, İlçede görevli İmam-Hatip, Müezzin-Kayyım, Kur’an Kursu öğretmenleri katıldı.

Programın sonunda İlçe Kaymakamı İsmail Ayhan Tavlı İlçemizdeki görevinden ayrılan Bedir Aydın’a bir plaket ile onurlandırdı. İl Müftüsü Muhittin Oral’da ilçe Müftülük personeli tarafından temin edilen bir hediyeyi Bedir Aydın’a takdim etti.

Bedir Aydın Kimdir?

15.05.1970 yılında Gümüşhane’nin Torul ilçesinde dünyaya geldi. İlkokul ve ortaokul tahsilini 1982’de Gümüşhane’de tamamlayan Bedir Aydın, İmam Hatip Lisesini Erzincan’da 1986 yılında bitirdi. 1987 yılında Van-Çatak ilçesinde imam-hatiplik görevine başladı. Bu arada hafızlığa devam ederek Trabzon-Of ilçesinde 1988 yılında hafızlığını tamamladı.

1989 yılında Konya-Kadınhanı İlçesinde Kur’an Kursu öğreticiliğine başladı. Daha sonra Erzurum Atatürk Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nde öğrenimine devam etti. Aynı zamanda 1994 yılına kadar Erzurum’da Kur’an Kursu öğreticiliği yaptı. 1995 yılında askerlik görevini tamamladı. 1996 yılında İstanbul Haseki Eğitim Merkezi’nde 2 yıl Arapça ihtisas kursuna katıldı.

1998 yılında Kırklareli-Lüleburgaz ilçesi vaizliğine atandı. 1999 yılında açılan müftülük ve yurt dışı imtihanlarına katıldı. Adana-Saimbeyli ilçesi müftülüğü yaparken 18.02.2000 tarihinde yurtdışı görevine başladı.

Bu tarihten itibaren Hollanda’nın MAASSLUİS şehrinde Yeni Camii’nde göreve devam etti. 18.02.2004’te yurt dışı görev süresi sona eren Bedir AYDIN aynı tarih itibariyle Adana–Saimbeyli ilçesinde vaizlik görevine devam etti. 2004 yılı Haziran ayında kurulan tayin komisyonunun takdirleri doğrultusunda 06 Eylül 2004 tarihinde Erzincan-İliç ilçesinde müftülük görevine başladı. 2006 yılında aynı ilin Üzümlü İlçesine tayin oldu. Altı yıl süren görevin ardından 05 Eylül 2012 tarihinde Giresun ili Tirebolu ilçesine atandı. Evli ve 5 çocuk babası olan ilçe müftümüz Bedir AYDIN Arapça ve Hollandaca bilmektedir. (Kaynak:giresun.diyanet.gov.tr)

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir