Nefes Kesen Ambülans Eğitimi

24 Nisan 2018 Salı, 17:13

Doğu Karadeniz Bölgesindeki ambulans şoförlerinin yılda 2 defa periyodik olarak yapılan eğitimleri bundan sonra Tirebolu Liman Mevkiin de yapılacak.

6 ayda bir yapılacak olan çalışmalarının ilki geçen hafta liman mevkiin de gerçekleşti. Artvin, Trabzon, Rize,Giresun, Samsun ,Ordu, Gümüşhane ve Bayburt illerinde ve ilçelerinde görev yapan ambulans şoförleri ilçemize gelerek eğitim aldılar.
Daha önce Giresun merkezdeki liman mevkiin de gerçekleşen eğitimler, yapılan girişimler sonucunda ilçemize kazandırıldı.

112 Acil Sağlık Hizmetleri Başhekimliği tarafından düzenlenen eğitimde  bölge il ve ilçelerden gelen 30  ambulans sürücülerine, ambulans kullanmanın ince ayrıntıları anlatıldı. Parkurlarda ileri sürüş teknikleri,doğru oturma ve doğru direksiyon tutuş eğitimleri verilen sürücülere, ayrıca yollarda ani fren nasıl yapılır, kaygan yollarda nasıl davranılır, durma mesafesi nasıl ayarlanır gibi konular hakkında  teorik ve uygulamalı olarak gösterildi. İleri sürüş uzmanlarının gözetiminde ambulans sürücüleri dubaları devirmeden en kısa sürede parkuru tamamlamak için yoğun çaba sarf etti. Sürücülere, stabilize yollar ile kaygan zeminlerde durma ve engellerde slalom sürüş eğitimi verildi.

3 Gün süren eğitimler sonucunda eğitimlerini başarıyla tamamlayan ambulans sürücülerine başarı sertifikaları İlçe Sağlık Müdürü Dr. Ersin Karadeniz ve ileri sürüş uzmanları tarafından takdim edildi.

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir