Piri Reis Denizcilik Lisesine”Beyaz Bayrak”

01 Mart 2018 Perşembe, 10:16

Milli Eğitim Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığı tarafından yürütülen ’Beyaz Bayrak Projesi’nde Tirebolu Tirebolu Piri Reis Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 100 puan alarak ’Beyaz Bayrak’ almaya hak kazandı.

Ülke genelinde çocukların beden ve ruh sağlığını korumak, geliştirmek, yaşam kalitesini yükseltmek, temizlik ve hijyen konusunda yeterli eğitim almış sağlıklı nesiller yetiştirmek, öğrencilerin hijyenik bir ortamda eğitim-öğretimini sürdürmek amacıyla Milli Eğitim Bakanlığı ile Sağlık Bakanlığı tarafından yürütülen ’Beyaz Bayrak Projesi’nde Tirebolu Piri Reis Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 100 tam puan aldı.
27 Şubat Salı günü okul bahçesinde düzenlenen törende İlçe Kaymakamı İsmail Ayhan Tavlı, Okul Müdürü Mustafa Kertmen’e Beyaz Bayrak sertifikasını teslim etti.

Programın sonunda “Beyaz Bayrak” alkışlarla göndere çekildi.

Programa İl Milli eğitim Müdürü Necati Akkurt, İlçe Kaymakamı İsmail Ayhan Tavlı, Belediye Başkanımız Abdullah Karapıçak, Milli Eğitim Müdürü İbrahim Yılmaz, İlçe Daire Amirleri, Siyasi Parti temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir