Ş.B.H.A.A. İlkokulundan Paylaşımcı Eğitim

26 Aralık 2017 Salı, 09:53

İlçemiz okullarından Şehit Binbaşı Hüseyin Avni Alpaslan İlkokulu idaresi ve Okul aile birliğinin öğrencilere “Toplum hizmetleri kapsamında, Paylaşmak ve Yardımlaşmak” konusunu aşılamak amacıyla sosyal bir projeyi daha hayata geçirdiler.

Öğrencilerin topluma faydalı bir birey olmaları adına her ay bir uygulamalı eğitim yapan Şehit Binbaşı Hüseyin Avni Alpaslan İlkokulu bu hafta İlçemizin Köy okullarından Eymür ve Sekü İlk okulları ile ortak bir projede buluştu.

Proje kapsamında Şehit Binbaşı Hüseyin Avni Alpaslan İlkokulu öğrencileri Kış şartlarının çetin geçtiği ilçemizde köylerde eğitim gören öğrencilerin ihtiyaçları olabileceği düşünülen atkı, bere ve eldivenleri temin ederek dün yapılan kaynaştırma programında karşılıklı olarak görüşerek hediyelerini takdim ettiler.

Şehit Binbaşı Hüseyin Avni Alpaslan İlkokulu öğrencileri, Eymür Köyü Yolu üzerinde faaliyet gösteren Aslancık Barajı ve Hidroelektrik Santrali (HES)’ni ziyaret ederek görevli personellerinden Sudan Elektriğin nasıl üretildiğini öğrendiler. Sordukları sorularla merak ettiklerini öğrenen öğrenciler günlük hayatımızın her alanında kullandığımız elektriğin tasarruflu kullanılarak boşa harcanmaması konusunda uyarıldılar.

Aslancık Barajı ve Hidroelektrik Santrali (HES) ziyaretinin ardından Eymür İlk Okuluna giden öğrenciler, sınıflarda kardeş okul seçtikleri okulun öğrencilerinin sıralarına oturarak kaynaştılar ve hediyelerini takdim ettiler.

Burada bir süre sohbet ettikten sonra Sekü İlkokulunda ki öğrencilere Hediyeleri takdim edildi.

Bu anlamlı projeyle Gözlerinden mutluluğu okunan öğrenciler, iadeyi ziyaret ederek kardeş öğrencileri ziyaret edecekleri sözünü verdiler.

Şehit Binbaşı Hüseyin Avni Alpaslan İlkokulu’nun düzenlemiş olduğu programa, İlçe Kaymakamı İsmail Ayhan Tavlı, Belediye Başkan Yardımcıları Mehmet Pir ve Aynı zaman Şehit Binbaşı Hüseyin Avni Alpaslan İlkokulu Okul Aile Birliği Başkanlığı görevini de yürüten Besim Kadıoğlu ve diğer üyeleri, İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Yılmaz, Ak Parti Tirebolu İlçe Başkanı Hasan Durmuşkaya, İlçe Protokolü, Okul idareci ve Öğretmenleri katıldı.

 

 

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir