Sakarya İlkokuluna İletişim Desteği

27 Şubat 2018 Salı, 17:39

Tirebolu Sakarya İlkokulu yaptığı farklı etkinliklerle öğrenci ve velilerinin takdirini kazanmaya devam ediyor.

Sakarya İlkokulu 3D sınıf Öğretmeni Altay Odabaş’ın girişimleri sonucunda öğrencileri oyun, serbest ve fiziki etkinlikler derslerinde okula davet edilen 20 Tirebolu İletişim Fakültesi öğrencileri ile zaman geçirerek oyunlar oynuyorlar.

“İlkokul anılarımım en anlamlısı olurmusun” sloganıyla yapılan projede İletişim Fakültesinden 20 öğrenci her hafta cuma günleri Sakarya İlkokuluna gelerek öğrencilerle sınıfta ve bahçede çeşitli oyunlar oynuyor, etkinliklerde bulunuyor.

yapılan bu uygulama ile öğrencilerin kendilerini daha iyi ifade etmeleri, derslerin işleniş sürecine daha etkin katılmaları, sosyal ilişkilerde daha başarılı olmaları, teknolojik bağımlılığın en aza indirilmesi hedeflenmiştir.

Ayrıca uygulamanın başlaması yeni olmasına rağmen öğrenciler üzerinde birlikte karar alma işlevinin, okul motivasyonun ve paylaşımcı duyguların arttığı gözlemlenmiştir.

Teknolojinin gelişmesiyle çocukların birlikte oyun oynaması kültürünün azaldığı bu günlerde en çok ihtiyaç duyulan bu etkinlikler çocuklar üzerinde olumlu edeceği şüphesiz…

Okul Müdürü Zihni Yılmaz, öğrencileri bu projeyle hayata hazırlayan  sınıf öğretmeni Altay Odabaş’a, proje ortağı İletişim Fakültesine ve emek harcayan öğrencilere teşekkürlerini iletti.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir