Şehidimizi Memleketi Konya’ya Uğurladık

10 Temmuz 2018 Salı, 13:27

Tirebolu’da şehit olan Jandarma Uzman Çavuş Ali Cevizci, memleketi Konya’ya uğurlandı.

Giresun’un Güce ilçesinde güvenlik güçleri ile PKK’lı teröristler arasında çıkan çatışma sonrası şehit olan Uzman Çavuş Ali Cevizci, Ordu-Giresun Havalimanın da düzenlenen törenle memleketi Konya’ya uğurlandı.

9 Temmuz Sabah saat 05.00 civarında Güce’nin Ağaçbaşı Yaylası Kavraz mevkisinde güvenlik güçleri ile PKK’lı teröristler arasında ki çatışma da yaralanan 24 yaşındaki Jandarma Uzman Çavuş Ali Cevizci’ye ilk olarak Güce Devlet Hastanesinde yapılan müdahelenin ardından Tirebolu Devlet Hastanesine getirildi.

Tirebolu Devlet Hastanesinde yaklaşık 1 buçuk saat boyunca hayatta kalması için tüm müdahalelerinin yapılmasına rağmen yaralı askerimiz şehit olmuştur.

Askerimize müdahaleye başlandığı ve İlçemizden uğurlandığı süreye kadar binlerce duyarlı vatandaşımız Tirebolu Devlet Hastanesine akın etti. Yaralı askerimize kan ihtiyacı olduğunu haber alan genç-yaşlı yüzlerce vatandaşımız kan vermek için sıraya girdi.

Tirebolu Devlet Hastanesinde yapılan cenaze işlemlerinin ardından Şehidimiz gözyaşları eşliğinde Giresun İl Jandarma Komutanlığında düzenlenecek tören için ilçeden uğurlandı.

Giresun İl Jandarma Komutanlığında Şehidimize yakışır bir şekilde düzenlenin ardından Şehidimizin naaşı Giresun-Ordu Havalimanına götürüldü.

Şehidimiz askeri uçakla Memleketi Konya’ya uğurlandı.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir