Sokak Basketbol Turnuvasının Final maçı Nefesleri Kesti

19 Temmuz 2017 Çarşamba, 13:46

Tirebolu Belediyesi tarafından Yaz Etkinlikleri kapsamında, katılımcılık, fırsat yaratma, centilmenlik ve saygı kavramları temel alınarak gençlerimizin boş zamanlarını daha etkin kullanmalarını sağlamak, spora olan ilgilerini arttırmak ve yeteneklerini ortaya çıkarmak amacıyla bu yıl ilk defa Sokak Basketbolu Turnuvası düzenledi.

İlk karşılaşma 16 Temmuz Pazar akşamı Tirebolu Belediye Başkanı Abdullah Karapıçak’ın oynadığı karşılaşma ile başladı ve 3 gün sonra salı günü Yine Belediye Başkanı Abdullah Karapıçak’ın  hava topu atmasıyla başlattığı final maçıyla son buldu.

Her yaş kategorisinden kız ve erkek basketbol severlerin katılabildiği turnuva, Barabut Mevkinde ki Basketbol sahasında akşamları oynandı ve 18 temmuz salı akşamı final maçı ve ödül töreni gerçekleşti.

Turnuva boyunca karşılaşmaları heyecanlı gözlerle takip eden Tirebolu halkı final akşamında da oyuncuları yalnız bırakmayarak tezahürat, slogan ve alkışlarla desteklerini gösterdiler.

Final maçında karşılaşan 14 Evlerspor, Betonspor takımını 17 – 15 gibi net bir skorla yenerek turnuva’nın galibi oldular.

Başkan Karapıçak turnuvaya katılan tüm sporcuları mücadeleleri için kutlarken; Centilmen takım (MacikBoys ) başta olmak üzere, 3. ( Tirebolu Gücü ), 2. ( Betonspor ) ve turnuvanın galibi olan 14 Evlerspor takımına kupa ve madalyalarını takdim etti.

Ayrıca turnuvaya renk katan diğer bir oyunda üçlük atışlarıydı. Finale kalan 3 kişiye ve turnuvada emeği geçen herkese mansiyon ödülleri verildi.

Başkan Karapıçak, turnuvanın organizesinde emeği geçen komite üyeleri Uğur Odabaş, Yasin Kasap, Ömer Rıza Nakipoğlu, Köksal Budak, Sedat Takır ve Kadir Can Çamur’a plaket takdim ederek teşekkürlerini iletti.

Turnuva’nın final maçında karşılaşan ,14 Evlerspor ve Betonspor arasında ki maçın hava atışını yapan Tirebolu Belediye Başkanı Abdullah Karapıçak: “Tirebolu da yıllardır sokak sporu destekliyoruz.Şimdi ise bir ilki gerçekleştiriyoruz. Tirebolu’da ilk defa ‘’Sokak Basketbol Turnuvası’’ nı gerçekleştirdik.Bu organizasyonu inşallah bundan sonra ki yıllarda da devam ettirip Giresun geneli ve daha son ülke geneline taşıyacağız.Burada yarışan sporcularımız inanılmaz bir enerjiyle centilmenliklerinden ödün vermeden final maçına kadar geldiler.Ben burada yarışan tüm sporcu kardeşlerime şimdiden çok teşekkür ediyorum.Müthiş bir enerji ile bizlere örnek oldular’’dedi.

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir