TİRDEF İlk Toplantısında Birlik Beraberlik Mesajı Verdi

12 Şubat 2018 Pazartesi, 12:21

Tirebolu Dernekler Federasyonu genel kurul sonrası ilk kahvaltılı toplantısında birlik, beraberlik mesajları verilerek geçmiş yıllarda emeği geçen Başkanlar Kurucu Genel Başkan Çınar Çetinkaya, Prf. Dr. Halit Keskin ve Haldun Domaç’a plaketler verilerek hizmetleri için teşekkür edildi.

TİRDEF bu uygulama ile delegeler arasında kaynaşma ve dayanışmayı artırarak Tirebolu için neler yapılacağı konusunda istişarelerde bulundu.
Kahvaltıya Tirebolu Belediye Başkanı Abdullah Karapıçak’ta katılarak hemşerilerini yalnız bırakmadı.

Tirebolu Dernekler Federasyonu Genel başkanı Necdet Demirel yaptığı konuşmada birlik ve beraberliğin önemine değinerek şunları söyledi.

Başkan Necdet Demirel;’’Sözlerime başlamadan önce; daha öncesinde ve zeytindalı operasyonunda vatanımız için kanlarını, canlarını feda eden tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet, Gazilerimize acil şifalar diliyorum. Milletimizin başı sağ olsun.

Ülkemiz ve milletimiz üzerinde planları olanlar amaçlarına ulaşamayacaklar. Bu vatan bizim ve bizim kalacak, bayrağımız sonsuza kadar bu semalarda dalgalanacaktır.

Kahvaltı programımıza hoş geldiniz, şeref verdiniz. 2018 Yılının bu ilk programında sizlerle bir araya gelmekten mutluluk duyuyorum.

Tirebolulu olmak birçok uygarlığa ev sahipliği yapan bu kadim şehrimizin bir parçası olmak bizim için çok değerlidir.

Harşit vadisi savunmasındaki Kahramanlığıyla ve kurtuluş savaşındaki kahramanlarıyla şereflenmiş bu şirin ilçemizin bir ferdi olmak bizim için onurdur. Hepsini saygı ve rahmetle anıyoruz.

Tirebolu bir markadır. Üç kalesi, Fındığı, çayı ile bulunduğu bölgenin cazibe merkezi olmaya adaydır. Tarihi ipek yolu bu şehirden geçer. Bunlar bize coğrafyamızın en önemli mirasıdır.

Bugün biz insanlarımızı geçmişten geleceğe köprü vazifesi olacak şekilde bilinçlendirmek ve bu mirasımızı aktarmak durumundayız.

Ülkemizin kaderinin yeniden yazılmaya çalışıldığı bir dönemden geçiyoruz. Biz bölgedeki en önemli STK’lardan birisi olarak bu konuda desteğimizi her türlü göstermek durumundayız. Ceddimiz ve övüncümüz olanlar bize bu duyguları miras bırakmıştır.

TİRDEF yeni yönetimi olarak Tirebolu’yu ilgilendiren konulardaki ziyaret planlarımızı yaptık ve ilk ziyaretlerimiz kısa zamanda başlayacak.

Tirebolu asırlar boyu bölgesindeki ticaretin merkezi olmuştur. Tarihi ipek yolu bunun kanıtıdır. Bugün bu canlılığını kaybetmiş görünse de bizim Tirebolu ’dan umudumuz hala vardır ve umudumuzu canlı tutmaya devam edeceğiz. Tirebolu’yu hep birlikte canlandırmak için arayışlarımızı sürdüreceğiz.

Farklı düşünebiliriz. Ama biz biriz, birlikte güçlüyüz. Tekrar etmekte fayda görüyorum; biz yorulmayacağız, bu işin 400 m değil maraton koşusu olduğunu bilerek hareket edeceğiz. Farklılıklarımızın zenginliğimiz olduğunu unutmayacağız.

Bildiğiniz gibi yaklaşık 3 hafta önce gerçekleşen Olağan Genel Kurulumuzda, değerli üyelerimizin teveccühüyle genel başkanlık görevini üstlendim.

TİRDEF’in 10 yıllık yolculuğunda emek veren, kurucu başkanımız Sn. Çınar Çetinkaya, Sn. Prof. Dr. Halit keskin ve Sn. Haldun Domaç yönetimde görev almış arkadaşlarımıza ve tüm üyelerimize teşekkürlerimi sunuyorum.

TİRDEF bu geçen 10 yılda bir çok projeye imza atmıştır. Biz bununla yetinmeyeceğiz. Yeni yönetim olarak etkinlik ve proje üretmeye devam edeceğiz. Hep bir üstüne koymaya gayret göstereceğiz.

İletişim kanallarımızda tüm bilgileri ve faaliyetlerimizi yayınlayacak, görüş ve önerilerinize sunacağız. Yaptığımız tüm işlemlerimiz hepimizin ürünü olacak.

Yıllar önce geldiğimiz gurbet elde zamanla beraber hareket etme ve ne olursa olsun Tirebolu için aynı rüyayı görme ihtiyacı hasıl olmuştur. Federasyonumuz bu ihtiyaca cevap verebilmek için meydana gelen oluşumdur. Geçmişte olduğu gibi gelecek dönemde de hemşerilerimizin birlik beraberliği noktasında çalışmalarımız devam edecek, daha çok hemşerilerimize ulaşıp iyi günde kötü günde yanlarında olacağız.

Bizler federasyonumuza katma değer eklemek için çalışacağız. Sevgili hemşerilerimden de bizlere katkı yapmalarını bekliyoruz.
Yönetimdeki her arkadaşım tüm fikirleri en ciddi şekilde değerlendirecek ve Tirebolu için faydası olacak her fikrin usanmaz takipçisi olacaktır.

Bu duygularla katılımınızdan dolayı tekrar hepinize teşekkür ediyorum.
Hepinizi saygı ve muhabbetle selamlıyorum’ ’dedi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir