Tirebolu 20. Demokrasi Nöbetinde

03 Ağustos 2016 Çarşamba, 18:05

15 temmuzda başlayan ve aralıksız Türkiye’nin tamamında devam eden Demokrasi Nöbetleri Tirebolu’da her gece halkın yoğun katılımıyla devam ediyor.

Bu gece nöbetimize eşlik eden Millet Vekilimiz Cemal ÖZTÜRK, Tirebolu halkına hitaben gördüğü manzaradan çok etkilendiğini Tirebolu’nun bu muhteşem kalabalığından da çok dersler çıkarılması gerektiğini belirtti.

Tirebolu Kaymakamı İsmail Ayhan TAVLI, bu darbe girişimini lanetlediğini darbe girişimini önleyen başta Tirebolu halkı olmak üzere tüm vatandaşlarımıza teşekkür etti.Kendisi de meydanda nöbet tutan Tirebolu halkı gibi her daim meydanlarda olduğunu ve asla meydanları terk etmememiz gerektiği hususu hakkında önemli mesajlar verdi.

Tirebolu Belediye Başkanımız Abdullah KARAPIÇAK, 15 temmuz akşamından itibaren her akşam bu meydanları boş bırakmayan tüm  halka şükranları iletti.Başkomutan Recep Tayyip ERDOĞAN’ ın          “2. emre kadar meydanlardayız ” sözünü hatırlatarak Tirebolu halkının da  meydanlardan ayrılmayacağı konusunda inancının tam olduğunu bildirdi.

Tirebolu İlçe Milli Eğitim Müdürü, Ergin KOÇ 15 temmuz darbe girişimi ile ilgili kendisinin yazmış olduğu bir şiiri okudu, dinleyen herkezin şiirden etkilendiği gözlerden kaçmadı.

Aynı gece gönlümüzü hoş eden, kültürümüz olan mehteran ekibi Tirebolu Halkına güzel dinletiler sundu. Tirebolu Halkı mehteran ekibinin çaldığı parçalara eşlik etti.

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir