Tirebolu Belediyesi Geri Dönüşümle Bir İlke Daha İmza Attı

08 Eylül 2017 Cuma, 14:02

Tirebolu Belediyesi her mahallede hareketli noktalara geri dönüşüm konteynerı yerleştirerek Geri Dönüşüm de bir ilke imza attı.

Tirebolu Belediyesi, özel bir Geri Dönüşüm Firması ile arasında yaptığı protokol ile bu günden itibaren geri dönüşüm konteynerlerın da ayrıştırılan geri dönüşüme uygun maddeleri ve geceleri mahalle aralarında gezerek çöp konteynerlerinin yanında koyulan geri dönüşüme uygun maddeleri tahsis edilen toplama araçları ile toplayacak.

Giresun’da İlçe Belediyeleri arasında ilk Geri Dönüşüm Çalışması

Tirebolu Belediyesi başlattığı bu projeyle Giresun’da ilçe belediyeleri arasında geri dönüşüm uygulaması başlatan ilk Belediye olma ünvanına sahip oldu. Doğaya ve ülke ekonomisine geri dönüşüm ile de destek vermiş olacak.

Bu çalışmayla; ilçemizde çöpe atılan kâğıt, karton, plastik, kompozit ve cam ürünlerinin ayrıştırılarak ekonomiye ve doğaya geri kazandırılması amaçlanıyor.

“Milli Servetimiz Çöpe Gitmesin”

Tirebolu Belediye Başkanı Abdullah Karapıçak, geri dönüşüm konteynerlarının yerleştirildiği ilk günde vatandaşların duyarlılığını arttırmak adına ilk çöpü atarak açılışı yaptı. Vatandaşlarında Doğa ve Ekonomi’ye can verecek gelecek nesillerimiz için hayati öneme sahip bu önemli uygulamaya destek vermesini Milli Servetimizin Çöpe Gitmemesi için çağrıda bulundu.

İlk gün olmasına rağmen çevredeki vatandaşların duyarlı davranarak konteynerlara geri dönüşüme uygun maddeleri ayrıştırarak atmaları, bu projenin ne kadar yerinde bir uygulama olduğunu ortaya koymuş oldu.

Proje kapsamında kamu kurum ve kuruluşlarla çalışma yapılarak geri dönüşümü ilçenin her tarafında bir seferberlikle hayata geçirilmiş olacak.

Proje akabinde Tirebolu Belediyesinden yakın bir zamanda “Atık Yağları Toplama” projesinin hayat bulacağı bilgisi aktarıldı

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir