Tirebolu Belediyesi Zabıta Ekipleri İkametgah Denetimlerine Başladı

21 Kasım 2017 Salı, 11:38

Tirebolu Merkezinde ikamet ettiği halde farklı bir ilde veya köylerinde ikameti bulunanlar için Tirebolu Belediyesi yeni yıl gelmeden harekete geçerek ikamet adreslerini taşıması konusunda uyarıda bulundu.

Tirebolu Belediyesi, daha önce çeşitli nedenlerle ikametgah adresini farklı il, ilçe ve köylere taşıyan fakat Tirebolu’da yaşayan vatandaşların, ikamet adreslerini Tirebolu’ya taşımaları için uyarılarda bulunmaya devam ediyor.

Tirebolu Belediyesi tarafından;Belediye bütçelerinin her yıl merkez nüfus sayılarına göre İller Bankası tarafından finanse edildiğini,Tirebolu’ya yapılan hizmetlerin aksamaması için 29 Aralık 2017 tarihine kadar Tirebolu’da yaşayan fakat ikamet adresi farklı yerlerde olan vatandaşların İkamet adreslerini Tirebolu’ya taşımaları konusunda bilgilendirmeye devam ediyor.

Bu kapsamda dün Tirebolu Belediyesi Zabıta Ekipleri aldıkları kararla kapı kapı dolaşarak ilçede ikamet edip nüfus kaydı olmayanları belirlemeye başladılar. Bu bağlamda akşam ve gündüz yapacakları denetimlerle ilçe nüfusunu gerçek sayısına ulaştırmak onusunda kararlı olduklarını bildirdiler.

Yasal Olarak da adres değişikliği yapıp 20 gün içerisinde Nüfus Müdürlüklerine bildirmeyen yada yanlış beyanda bulunan kişiler hakkında idari para cezası uygulanabiliyor. Uygulanan para cezaları, adres bildirimi yasal süresi içerisinde gerçekleşmez ise 436 TL, Yanlış ve yalan beyanda bulunanlar içinde 875 TL olarak uygulanıyor.

Tirebolu Belediye Başkanı Abdullah Karapıçak’ın yaptığı açıklamada;” Tirebolu’ya hizmetlerin daha iyi olması hemde vatandaşların mağdur olmaması için ikamet adresini taşımamış vatandaşların ikametlerini yıl sonuna kadar nüfus müdürlükleri aracılığıyla taşımasını istedi.”

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir