Tirebolu Belediyesi”nden Revisyon Ve İlave İmar Planı

17 Ağustos 2016 Çarşamba, 15:32

Tirebolu Belediye Başkanı  Abdullah Karapıçak, yaptığı açıklamada. İller Bankası yetkilileriyle revizyon imar planı için gerekli görüşmelerin yapıldığını söyledi. Karapıçak, “İlçemizde plansız alan bırakmamak üzere çalışıyoruz” dedi.

Belediyenin daha önceki 1/1000 ölçekli uygulama imar planları, İller Bankası aracılığıyla 1978-1982 ve 1986 yıllarında gerçekleştirilmiş olup Belediye sınırları içindeki Yılgın-Doğancı ve Düzköy’e 2001 yılında nazım ve uygulama imar planı yapılmış ve onaylanmıştı.

Belediye’den yapılan açıklamada;

“Bu geçen süre içinde ihtiyaçlara plan değişiklikleri ile yanıt verilmeye çalışıldığını, fakat, yetersiz kalındığını. Bununla birlikte planlarımız sayısal olmadığından birçok konuda hizmet üretme aşamasında da yetersiz  kaldıklarını” belirttiler.

Belediye’nin İller Bankası’na;Tirebolu’nun doğal, kültürel, tarihsel olanaklarını, Arkeolojik sit alanlarını, doğal sit alanlarını, tescilli binalarını ve koruma altına alınmış caddesini  kullanarak turizmin kentte daha da gelişmesini sağlamak için  plan çalışmalarına başlanmış, ilçede  revizyon ve ilave imar planı yapılması için başvurmuştur.

Tirebolu’nun turizm sektöründe hak ettiği konuma gelebilmesi, doğal ve tarihi güzelliklerini en iyi şekilde değerlendirebilmesi yönünde hazırlanacak planların en kısa sürede gerçekleştirilebilmesi için Belediye’nin çalışmalara hız verdiği,  hazırlanan tasarı ve  planları İller Bankası’na teslim edip gerekli bürokratik işlemleri hızlandırdığı görülmüştür.

Şuan da İller Bankası’ndan gelen bir heyetin “Tirebolu Revizyon ve İlave İmar Planı”nı değerlendirmek, incelemek için geldiğini, Belediye’nin de talepleri ışığında değerlendirmelerde bulunduklarını ve en kısa sürede plan çalışmalarının tamamlanacağını bildirdiler.

 

87c89228-68cf-4f2a-b19d-a75d1c6fb544

Incoming search terms:

  • tirebolu ilave revizyon imar planı

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir