Tirebolu Bir Yurt Daha Kazandı

13 Aralık 2017 Çarşamba, 14:34

Tirebolu ve ilçeye bağlı köylerde yaşayan ortaokulu bitirmiş ve maddi imkansızlıklar yada ulaşım sıkıntıları gibi çeşitli nedenlerle orta öğretime devam edemeyen öğrencilerin eğitimlerine devam edebilmeleri için İlçemiz Demirci Mahallesi Akmaz Mevkiinde 100 Kişilik Kız öğrenci yurdunun temelleri atıldı.

Orta öğretim seviyesinde okumak isteyen ve yurtta kalması gereken tüm kız öğrenciler 2018-2019 eğitim öğretim yılında açılması planlanan yurtta kalabilecekler.

Tirebolu Sosyal Yardımlaşma Vakfının hazırlamış olduğu proje; Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığının desteklediği 3.328.780.00 maliyetli 5 Katlı Kız Öğrenci Yurdu projesinin temelleri yakın bir zamanda temelleri atıldı.

2018-2019 Eğitim öğretim yılında açılması planlanan yurt sayesinde kısıtlı sosyal imkanların olduğu bir çevrede yaşayan ve evlerinde uygun bir çalışma imkanı bulamayan öğrencilerimiz, hem sosyal faaliyetlerin düzenlendiği hem de düzenli olarak ders çalışabilecekleri sıcak bir barınma ortamına kavuşmuş olmaları hedefleniyor.

Tirebolum Haber ailesi olarak projenin hayata geçmesinde emeği geçen  İlçe Kaymakamı İsmail Ayhan Tavlı ve Belediye Başkanı Abdullah Karapıçak’a teşekkür ediyor Yurdun İlçemize ve bölgemize hayırlar getirmesini temenni ediyoruz.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir