Tirebolu’da Eğitim Öncesi Güvenlik Toplantısı

08 Eylül 2017 Cuma, 15:29

Tirebolu’da, “2017-2018 Eğitim Öğretim Döneminde Okulların Çevresinde Alınacak Güvenlik Tedbirleri Toplantısı” yapıldı.

İçişleri Bakanlığı koordinesinde 81 il ve ilçede aynı saatte başlayan toplantı Tirebolu’da Kaymakam İsmail Ayhan TAVLI başkanlığında Dumlupınar İlköğretim okulu konferans salonunda gerçekleşti.

Toplantıda, yeni eğitim öğretim yılında başta okul içinde ve çevresinde öğrencilerin zararlı madde kullanımından uzak tutulması olmak üzere alınması gereken tüm güvenlik tedbirleri görüşüldü.

İlkokul birinci sınıf öğrencilerinin 11 Eylül’de, ortaokul ve lise öğrencilerinin ise 18 Eylül’de ders başı yapacakken üniversitelerde önümüzdeki günlerde akademik yıl açılışı gerçekleştirilecek.

İlçemiz genelinde yaklaşık 5000 öğrenci yeni yılda ders başı yapacak.

İlçe Kaymakamı Tavlı, Katılımcılar ile istişarede bulunarak sorunlara çözüm bulunması konusunda ortak bir çalışma yapacaklarını dile getirdi. Tavlı; “Ailelerin en kıymetli varlıkları çocuklar, eğitim öğretim kurumları itibarıyla bize emanet. Biz, onları en iyi şekilde eğitim öğretim imkanlarından faydalandırmak zorundayız. Eğitim öğretim hizmetlerine sadece iş ya da görev olarak bakılmamalı. Elbette ki bu görev ama onun yanında her şeyden önce vicdani bir sorumluluk. Vatan, devlet ve millet meselesi çünkü eğitim dediğimiz zaman aslında her şeyden bahsetmiş oluyoruz.” dedi.

Toplantıya Tirebolu Belediye Başkan Yardımcısı Besim Kadıoğlu, İlçe Jandarma Komutanı Hamdi Yıldız, İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Yılmaz, İlçe Emniyet Müdürlüğünden Suç Araş.ve Sor Büro Amiri Ömer Yılmaz, Okul  Müdürleri, Köy ve Mahalle Muhtarları, Okul Aile Birliği Temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir