Tirebolu İçin Söylediler: Dünyaya Dinlettiler

23 Mayıs 2017 Salı, 17:19

Tirebolu’yu tanıtmak amacıyla, Kadir Can Çamur, Osman Altay ve Salih Hanoğlu’nun büyük emekleriyle hazırlanan “Tirebolu İçin söylüyoruz” projesinin galası gerçekleşti.

Program sunumunun Başar Hacışabanoğlu’nun yaptığı akşamda, projenin tanıtım konuşmasını proje yönetmeni Tirebolu İletişim Fakültesi son sınıf öğrencisi Velat Elden yaptı.

Tirebolu Tanıtım Grubu ekibinin yaklaşık 3 aylık çalışma sonrasında ortaya koyduğu, birçok sponsor firmanın ve Tirebolu’yu seven yardımsever vatandaşların desteklediği proje, gecenin ilk izlenen klibi oldu. Salonu dolduran izleyiciler tarafından büyük beğeniyle izlenen klibin bir daha izletilmesi talepleri geri çevrilmedi ve program sonunda izleyicileri izlettirildi.

“Tirebolu İçin söylüyoruz” Proje türküsü “Giresun’un İçinde” “Feride” olarak belirlendi ve 20 enstrümanla ve türküyü seslendiren gönüllü 12 kişiyle yapılan proje, İletişim Fakültesi öğrencilerinden alınan destekle beraber 3 ayın sonunda hayata geçti ve izleyicilerle buluştu.

Klibin aranjörlüğünü Müzik Öğretmeni Erhan Çak yaptı ve Kamerada gözükmeyen 20 kişi görev yaptı.

Programa katılanlar İlk klibi coşkuyla izlendikten sonra yöremize ve toplumun yakından bildiği 12 türküyü dinledi. Giresun Karşılaması türküsünde yerlerinde duramayan bazı izleyiciler oynayarak gecenin karanlığına renk kattılar. 

Programın sonunda izleyiciler arasında yerini alan Tirebolu İletişim Fakültesi Dekanı Bayram Kaya konuşma yaptı.

Tanıtım klibinde Tirebolu kalesi, Tirebolu Kalesinin Kapı Önü, Beygirkumu Plajı, Tirebolu limanı, Körliman Mahallesi, Kale Surları, Deniz Feneri, Selimağa Çeşmesi, Kuyubaşı Sokak, Ondört Evler, Bayrak Dibi, Usturama Yalısı, Bedrama Kalesi, Cintaşı Mahallesi, Kumyalı Sahili, Tirebolu Lisesi, Ayana Tepesi, Tirebolu Limanı, Yaraş Köyü, Fırıntaşı, İstanbul Oteli, Karademir Köyü, Küçük Çay Plajı, Kilise Burnu, Yılgın Plajı, Yeniköy Mahallesi, Çifte Taş, Salih Bora Sokak, Çatal Mevkii, Ekizli Sokak, Derebaşı Sokak, Tirebolu Plajı mevkileri olmak üzere 32 farklı tarihi yerlerimizde çekimler yapılarak Tirebolumuzun tanıtılması sağlanmıştır.

Tirebolu Halkı adına bu projede emeğe tüm ekibe teşekkür ediyoruz.

Incoming search terms:

 • tirebolu nostalji

2 Yorum

 1. ADNAN KOCAMAN

  24 Mayıs 2017 at 20:08

  ÇOK GÜZEL OLMUŞ.EMEĞİ GEÇENLERE HER İŞİNDE DE BAŞARILAR DİLERİM. GÖRSELLER BİRAZ DAHA UZUN TUTULSA DAHA İYİ OLUR KANAATİNDEYİM.SELAMLARIMI SUNARIM.

 2. TAYFUN CEYHAN-AVANOS

  3 Haziran 2017 at 19:07

  HALKIN DİLİ OLANLARA BİN SELAM.BAŞARILAR.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir