Tirebolu İletişim Fakültesi 110 Öğrenciyle İlk Mezunlarını Verdi

17 Mayıs 2017 Çarşamba, 15:09

Giresun Üniversitesi İletişim Fakültesi içesindeki 3 Bölümden toplam 110 öğrenci mezun olmanın mutluluğunu yaşadı.

16 Mayıs 2017 tarihinde Tirebolu tarihi yeni bir ilk yaşayarak Türkiye genelinde ilçe bazında sadece Tirebolu’da kurulmuş olan İletişim Fakültesi ilk mezunlarını verdi ve Medyacıların Ülkemize ve Dünyaya açılan yeni penceresi oldu.

Çok sayıda velinin katıldığı mezuniyet gecesi, Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı.

Ardından Tirebolu İletişim Fakültesinin Kuruluş Öyküsü okundu.

Program mezun olan 110 öğrencinin salona tek tek girişi ile başladı. Günün anlam ve önemine binaen Giresun Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mustafa Cin ve İletişim Fakültesi Dekanı Bayram Kaya yaptı.

Giresun Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mustafa Cin yaptığı konuşmada Mezun olan öğrenciler hitaben,” Bu mezuniyet aslında yeni bir başlangıç, yeni ufuklar yeni umutlar demek, her biriniz farklı memleketlerde görev alacaksınız, öğrendiğiniz her bilgiyi hayatınız kullanmanızı ve kendinizi mutlaka bilgi ve beceri yönünden geliştirmenizi temenni ediyorum. Mezun olan tüm öğrencileri yürekten kutluyor, başarılar diliyorum.” dedi.

İletişim Fakültesi Dekanı Bayram Kaya yaptığı konuşmada ise,” Sayın Veliler sizleri bazı konularda bilgilendirmek istiyorum, burada çocuklarınızın çok daha iyi şartlarda eğitim görmesi için var gücümüzle çalışıyoruz. Üniversitemizin karşısındaki gördüğünüz boş alana Öğrencilerimiz için Konser ve radyo stüdyoları kurularak hayata daha tecrübeli olmalarını sağlayacağız. Bu konuda da arazinin bizlere tahsisi yapan Tirebolu Belediye Başkanı Abdullah Karapıçak’a teşekkür ediyoruz. Mezun olan öğrencilere başarılar diliyoruz.” dedi.

Ardından Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü ve Okul birincisi Cansu Demiroğlu sahneye çağrıldı ve Günün anlamına uygun bir konuşma gerçekleştirdikten sonra, hediyesini vermek üzere çıkan Giresun Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mustafa Cin, öğrencinin ailesini de sahneye davet ederek tebrik etti ve öğrenciye mezuniyet belgesini ve hediyesini takdim etti.

Üniversitenin yaş kütüğüne ilk mezuniyet apoletini çaktı.

Programın devamında Tirebolu Kaymakam Vekili Güce Kaymakamı Mustafa Köleoğlu, Tirebolu Belediye Başkan Vekili Mazlum Tomak okul 2. ve 3. lerine mezuniyet belgelerini ve hediyelerini takdim ettiler.

Ardından mezun olan öğrenciler gruplar halinde sahneye çağırılarak, öğretmenlerinden mezuniyet belgelerini aldılar.

Mutluluktan havaya uçan öğrencilerin heyecanları gözlerinden anlaşıyordu.

Tüm öğrencilerin mezuniyet belgesini almasının ardından Sıra Aynı anda Kep atmaya gelmişti.

Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü, Radyo Televizyon ve Sinema Bölümü ile Gazetecilik Bölümlerinden mezun 110 öğrenci aynı anda keplerini havaya fırlatarak muhteşem bir görüntü sergilediler.

TİREBOLU İLETİŞİM FAKÜLTESİ İLK MEZUNLARİNİ VERDİTirebolu İletişim Fakültesinin Mezuniyet Töreninde Mezun olan 110 öğrencinin Kep Atma Anı.

Tirebolum Haber paylaştı: 16 Mayıs 2017 Salı

Mezun olan öğrencilere bundan sonraki yaşamlarında başarılar dilerken, Dört yıl içerisinde birbirinden güzel anlara sahne olan Tirebolu’yu unutmamalarını diliyoruz.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir