Tirebolu’da 24 Kasım Öğretmenler Günü Kutlandı. Yeni Öğretmenler Yemin Etti

24 Kasım 2017 Cuma, 18:59

Tirebolu’da, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla  Tirebolu Piri Reis Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinin hazırlamış programla kutlandı.

Programdan önce Tirebolu Belediye Başkanı Abdullah Karapıçak, İlçemiz okullarını ziyaret ederek öğretmenlere karanfil hediye ederek 24 Kasım Öğretmenler Günlerini tebrik etti.

Program kapsamında öncelikle Tirebolu 15 Temmuz Demokrasi ve Şehitleri Meydanında Çelenk sunma Töreni gerçekleşti. İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Yılmaz Atatürk Anıtına Çelenk bırakıldı. Programın devamında Baş Öğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve Silah arkadaşları adına saygı duruşu ve ardından İstiklal Marşı okundu

Programda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ve Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz’ın mesajları okundu.

Günün anlam ve önemini belirten konuşması İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Yılmaz tarafından yapıldı ve konuşmasında; “İyi eğitilen insanın, huzurlu bir toplum ve mutlu bir gelecek anlamına geldiğini, İnsanlara okumayı, yazmayı, düşünmeyi, iyi ve güzeli öğretenlerin öğretmenler olduğuna işaret eden Yılmaz “Eğitimin ana unsuru her zaman öğretmenlerdir. Öğretmenin etkin olmadığı bir eğitim sisteminin başarılı olması asla düşünülemez. Onun için her zaman olduğu gibi sizlere büyük bir sorumluluk düşmektedir.” açıklamaların da bulundu

“Her yıl 24 Kasım Günü, Öğretmenler Günü olmanın yanında, Öğretmenlik mesleğine yeni katılan öğretmenlerin yemin etme günüdür”

Bu sebeple Adaylığı kaldırılan, İdris Bayraktar, Murat Karaca, Emre Karaaağaç, Vildan Karayazgan, Feyza Eroğlu, Seda Gündüz, Çiğdem Yaman, Tuğba Koç, Gülay Çelik, Birsen Durmuş, Bahar Yayla, Selma Kengil, Gamze Köker, Seda Alp, Semiha Kaşak, Esma Telli, Özgür Sonsuz, Sümeyye Keskin, Gamze Uyar, Gizem Dirican, Elif Eryılmaz, Şeyma Kaya, Emine Haylaz, Yasin Ekmekçioğlu, Eylem Yılmaz, Meltem Öztürk, Ayşe Betül Çakar ve Sevinç Kaya gerçekleştirilen yemin töreninde yeminleri ettiler.

Göreve yeni başlayan öğretmenler adına konuşmasını Cumhuriyet Ortaokulu Bilişim Teknolojileri Öğretmeni Feyza Eroğlu Gerçekleştirdi.

Türk tarih Kurumunun hazırlamış olduğu “Öğretmene Vefa” isimli kısa film izlendi ve katılımcılar tarafından büyük beğeni aldı.

Tirebolu Kaymakamı İsmail Ayhan Tavlı, Eğitim camiasına uzun yıllar hizmet verdikten sonra Emekli olan Sadiye Himoğlu, Şermin Kaya, Yaşar Keskin, Ali Rıza Albayrak, Yusuf Baş ve Sabri Dindar’a “Hizmet ve Şeref” belgelerini takdim etti.

İlçemizin en genç öğretmeni Çiğdem Yaman, En kıdemli Öğretmen Ali Remzi Albayrak’a günün anısına çiçek takdim etti.

Tirebolu Piri Reis Mesleki ve teknik Anadolu Lisesi tarafından hazırlanan ülkemizin bir çok köşesinden zorluklarla ve büyük emek harcanarak hazırlanan kısa film duygulu anların yalanmasına vesile oldu.

Emekli Öğretmenler adına günün anısına konuşmayı Yaşar Keskin gerçekleştirdikten sonra Tirebolu İmam Hatip Lisesi  müdürlerinden emekli öğretmen Fahri Şirin’in yazmış olduğu tiyatro oynandı.

Son olarak İlçemiz okulları arasında yapılan Resim, Mektup, Kompozisyon yarışmalarında derece giren, Burak Kaya, Beril Yavuz, Sudenaz Sivrikaya, Hilal Kesim,İclal Temel, Revan Sıla Dönmez, Zeynep Sena Gökçe, Çğdem Baş, Erva Keskin, Ebrar Simay Nebioğlu, Damla Nisa Çukur ve Semih Durmuşkaya ödülleri İlçe Kaymakamı İsmail Ayhan Tavlı, İlçe Garnizon Komutanı Hakan Baştürk ve İlçe Belediye Başkanı Abdullah Karapıçak’ın Elinden Aldılar.

Programda son olarak İlçemizde görev alan Öğretmenler arasında yapılan Fotoğraf yarışmasında 1. Olan Eylem Yılmaz, 2. olan Arzu Taşdemir ve 3. olan Fahrettin Sarı’ya ödülleri İlçe Milli eğitim müdürü İbrahim Yılmaz tarafından verildi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir