Tirebolu’da Engeller Aşılıyor…

29 Ağustos 2016 Pazartesi, 15:25

Tirebolu Belediyesi’nin Engelliler için kurduğu Engelli Koordinasyon Birimi hizmetlerine devam ediyor.

Tirebolu’da engelli vatandaşlarımız için hayatın daha kolaylaşması; engellerinin daha hızlı kalkması için vatandaşlarında özverili davranışları gözden kaçmıyor.

Belediye tarafından mayıs ayında hizmete giren ve engelli olan 1000 den fazla vatandaşa ulaşıp sorunlarını çözmek konusunda ciddi çalışmalar sergileyen koordinasyon birimi faaliyetlerine devam ediyor.

Tirebolu Belediye Başkanı Abdullah Karapıçak” Belediyenin her zaman engelli bireylere engelsiz bir yaşam sağlamak için hizmet üretmeyi kendisine görev edindiğini, hayatlarını kolaylaştıracak ve çözüme ulaşılabilmelerini sağlayacak tüm belediye hizmetleri sunmaya çalıştıklarını bildirdi. Engelli vatandaşların yaşama sevinçlerini kaybetmeden, üretken, aktif bireyler olarak toplumsal hayatta rol almalarını ve güçlerini kullanabilmelerini sağlayacak önlem ve düzenlemelerin hayata geçirilmesi konusu üzerinde çalıştıklarını” bildirdi.

Engelli koordinasyb549a5a4-a874-41d5-b358-035a6e2c65d3on birimi sorumlusu Onur Kemal Bey’le yaptığımız söyleşide ” Ön Yargı En Büyük Engeldir “sloganını hatırlattı. Vatandaşlarımızın engelli kişilere öncelik tanımayan kişilere sitem ettiğini aslında herkesin bir engelli adayı olduğunu bildirdi.

Engelli Koordinasyon Birimi olarak; engelli vatandaşlara her türlü desteği sunulduğunu, engelli olup raporu olmayan, ilçe ve köyde yaşayan kişilere rapor çıkartma konusunda bilgilendirip yardımcı olduklarını, haklarını bilgilendirme konusunda destek verdikleri bildirdi.

Ayrıca Tirebolu Belediyesinin Engelli Koordinasyon Biriminin; 2022 sayılı kanuna göre  raporu olan engelli vatandaşlara maaş bağlanması konusunda yardımcı olduklarını, vergi ve su hizmeti konusunda indirim sağladığını, Belediye’nin ulaşım hizmetlerinden ücretsiz faydalandırdıklarını, tekerlekli sandalye’ye ihtiyacı olanlara imkan sağladıklarını, Belediye’ce yapılan tüm hizmetlerden öncelikli haklarının olduğunu bildirdi.

Belediye olarak önümüzdeki süreçte engelliler için; ayda bir ev temizliği, talebe göre psikolog desteği verileceğini, yolların ve kaldırımların daha uygun hale getirileceğini, dolmuş duraklarına levha asılacağını bildirdi.

Onur Kemal; engelli olan vatandaşların sorunu olduklarında belediyeye başvurabileceklerini, 444 7 164 nolu telefondan destek alabileceklerini ve her türlü destek için bize başvuru yapabileceklerini bildirdi.

415

316

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir