Tirebolu’da “Sıcak Gülüşler” Buzları Eritti, Yürekleri Isıttı

29 Kasım 2017 Çarşamba, 10:32

Tirebolu Halk Eğitim Merkezinin “Sıcak Gülüşler” sloganıyla başlatmış olduğu Proje hayat buldu.

Tirebolu Halk Eğitim Merkezinin organize ettiği projeyle gönül esasına göre bir araya gelen kursiyerler el emeği göz nuru örmüş oldukları Eldiven, Atkı, Bere ve Boyunluk ürünlerini kısa sürede örerek hazır hala getirdi.

Kısa süre içerisinde kadınların hazır  hale getirdiği ürünler Tirebolu Aşağıboynuyoğun Köyü İlk ve Orta Okulu Öğrencilerinde dağıtıldı.

Gece Gündüz demeden ürünleri kış mevsiminin aşırı soğuk havaları bastırmadan yetiştirmeye çalışan kursiyerin de katılmış olduğu bir programla “Orada Bir köy Var Uzakta Gitmesek de Görmesek De O Köy Bizim Köyümüzdür” sözlerini söyletti ve daha önce hiç o köye gitmemiş olan kursyerler çocuklara kendi elleriyle giysileri giydirdiler.

Tirebolu Merkeze bir hayli uzak mesafede eğitim öğretim faaliyetlerine devam eden öğrenciler kendilerine getirilen hediyeler karşısında ne diyeceklerini bilemediler.

Programa ayrıca Tirebolu Kaymakamı İsmail Ayhan Tavlı, Belediye Başkanı Abdullah Karapıçak, İlçe Garnizon Komutanı Hakan Baştürk, İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Yılmaz katılarak çocukların bu mutlu gününde hediyelerine kavuşmalarına şahitlik ederek çocukların ürünleri denemelerine yardımcı oldular.

Program sonunda Tirebolu Halk Eğitim merkezi Müdürü Ömer Hamzaoğlu, Projeye desteklerinden ötürü Tirebolu Kaymakamı İsmail Ayhan Tavlı, Belediye Başkanı Abdullah Karapıçak, İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Yılmaz ve ürünlerin oraya çıkmasında emektar kursiyerler adına bir kursiyere çocuklar aracılığı ile birer plaket takdim ederek teşekkürlerini iletti.

Tirebolum Haber Ailesi olarak; Bu anlamlı projeyi yürüten Halk Eğitim Merkezi Müdürü Ömer Hamzaoğlu’nu ve ekibini, projeye gönül vermiş kursiyerlere teşekkürlerimizi sunuyoruz.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir