Tirebolulu Gençler Bıldırcın Göçü Festivaliyle Coşturdu

04 Eylül 2018 Salı, 10:27

İlçemiz dışında üniversite eğitimlerini sergileyen Tirebolulu Gençlerin kurduğu “97 yazı güneşi grubu’nun öncülük ettiği, Tirebolu Gençlik Festivali 1-2 Eylül tarihlerinde Tirebolu kalesi önünde müziksever vatandaşların katılımıyla gerçekleşti. Tirebolulu Gençlerin kendi aralarında kurdukları bir grupla ilk defa sahneye çıkma hayalleri “Bıldırcın Göçü Tirebolu Gençlik Festivali” nde Tirebolu Belediyesinin katkılarıyla gerçekleşmiş oldu.

Kuzey’den Güney’e göç ederken deniz kısmında Tirebolu’ya uğrayarak yolculuklarına devam eden Bıldırcın kuşlarına dikkat çekmek için ismi verilen Festival, yüzlerce müzikseveri biraraya getirdi. Yaklaşık 2 saat süren halk konserleri için Gençlerimiz yaklaşık 1 aylık bir çalışmanın sonucunda sahnede muhteşem bir performans sergileyerek izleyicileri büyülediler.

Sahne performanslarıyla izleyicileri büyüleyen “97 yazı güneşi grubu” Festivale vermiş olduğu maddi ve manevi desteklerinden dolayı Tirebolu Belediye Başkanı Abdullah Karabıçak’a şükranlarını ilettiler.

Incoming search terms:

  • tirebolu festival

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir