TÜM TÜRKİYE’DE FETÖ TEMİZLİĞİ !

18 Ağustos 2016 Perşembe, 11:39

Başbakan Binali Yıldırım,son sayıları açıkladı.

240 şehidimiz var, 36 darbeci ölü olarak ele geçirildi. 40 bin kişi gözaltına alındı, 20 bin 355 kişi tutuklu. 35 hastane, 1061 okul, 823 yurt, 1125 dernek kapatıldı. Kamuda 79 bin 900 kişi açığa alındı. 5 bin 14 kişi de kamu görevinden çıkarıldı.

Bağlantıları tamamıyla ortaya çıkmış değil

OHAL’i vatandaşa ilan etmedik, kendimize ettik. Yeni bir darbe potansiyeli oluşmaması için kamuda temizlik harekatı var. Darbeyi bastırdık ama bu darbeye sebep olan bunun baş aktörü, terör örgütünün bağlantıları henüz tamamıyla ortaya çıkmış değil.

Çorap söküğü gibi gelecek

Darbenin siyasi bağlantılarıyla ilgili henüz ortaya çıkmış bir şey yok. İfadeler alındıkça yeni bağlantılar ortaya çıkıyor ve onlara doğru gidiyorlar. Bu böyle çorap söküğü gibi gelecek. Yargı tarafsız, bağımsız bir şekilde görevini yapmaya devam edecek.

binali-yildirimgencler-merak-etmeyin-allah-bizden-yana725082f794483f255492

Hiç ummadığımız insanlar…

Darbe girişimi sonrası vatandaşların ‘bu iş bizde’ diyerek meydanlara çıkması beni çok şaşırttı. En çok eleştirilen gençleri en önde gördük. Hiç ummadığımız, yakıştıramadığımız insanların da örgüt tarafından akıllarının teslim alındığını gördük.

Uzlaşma kültürünü devam ettireceğiz, yapacağımız önemli işlerde muhalefetle diyaloğu sürdüreceğiz.

Milli Savunma Bakanlığı tamamen yeniden yapılandırılıyor. Genelkurmay asli görevlerini yapmaya devam edecek. Sivil anayasa hedefimiz devam edecek.

Milli İstihbarat Koordinasyon Başkanlığı kurulacak ve çatı örgüt olacak.

‘Gençler apolitik’ diyenler 15 Temmuz’da yanıldı

Cumhurbaşkanımız ve biz çağrıyı yaptığımızda meydanlara en önce çıkan bizim teşkilatımızdı, gençlerimizdi. ‘Gençler apolitik’ diyenler 15 Temmuz’da yanıldıklarını gördüler. Bütün gençlik teşkilatımız yarım saat içinde ayaktaydı, ‘nereye gideceğiz’ diye talimat beklediler.

Şehit ve şehit yakınları için düzenlenen yardım kampanyasında 200 milyon lira bağış toplandı.

Teröristbaşını savunacak halleri yok

15 Temmuz’dan sonra ABD’de de hiçbir şey eskisi gibi olamaz. ABD’nin suç işlediği belli olan bir teröristbaşını savunacak hali yok.

Esed ile gitmek mümkün değil

Suriye’de eminim ki bir çözüm bulunacak, uzun vadede Esed ile gitmek mümkün değil. Olmazsa olmazımız Suriye’nin toprak bütünlüğüdür.

PKK’yı da çökerteceğiz

(Van’daki terör saldırısı) Ne yaparlarsa yapsınlar, biraz acı çekeceğiz ama işin sonunda bunların da defterini düreceğiz. Bundan milletimiz emin olabilir. Nasıl FETÖ örgütünü çökerttiysek bunları da çökerteceğiz. Üst akılın bir elinde FETÖ bir elinde PKK var. FETÖ ve PKK darbe girişiminden önce de sonra da bir araya gelmiş.

(Türkiye hakkındaki rapor) Almanya İçişleri Bakanlığı bir densizlik yaptı. Biz sert tepki koyunca, yanlışlık oldu dediler.

Kaynak:haber7.com

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir