Yenikapı’da Tarih Baştan Yazıldı.

08 Ağustos 2016 Pazartesi, 19:31

Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) darbe girişiminin ardından başlatılan “demokrasi nöbeti”, Cumhurg_3437başkanlığı himayesinde, “Demokrasi ve Şehitler Mitingi” ile taçlandırıldı. Darbe ve iç savaş girişimine karşı günlerdir vatan nöbeti tutan Türkiye, dün dünyada emsali görülmemiş bir gövde gösterisi yaptı.

 

5 MİLYON KİŞİ TEK YÜREK OLDU
15 Temmuz’da FETÖ’cü ihanete göğsünü siper eden Türk milleti, Çanakkale ruhuyla Yenikapı’ya aktı. “Demokrasi ve Şehitler Mitingi” için kadını erkeği, genci yaşlısı toplumun her kesiminden yaklaşık 5 milyon kişi aynı alanda buluştu.

s_886

MİLYONLAR “DARBEYE HAYIR” DEDİ
Karadan, denizden, yürüyerek hatta yüzerek alanı hıncahınç dolduran milyonlar, “Darbeye hayır” dedi; “Tek millet, tek vatan, tek bayrak ve tek devlet” sloganlarıyla dünyaya haykırdı.

TÜRKİYE’Yİ DİZAYN ETMEK İSTEYENLERE TOKAT GİBİ CEVAP
81 ile yayılan bu destansı buluşma, Türkiye’yi dizayn etmek isteyen odaklara tokat gibi bir cevap oldu.

LİDERLER İHANETE KARŞI BİRLİK MESAJI VERDİ
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Başbakan Binali Yıldırım, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, ilk kez aynı meydanda kalabalığa hitap etti. Bu Türk siyasi tarihinde bir ilk oldu. Liderlerin mesajları birliğimizi ilan etti.

o_9560

Sport ve sanat dünyasının ünlü isimleri alana koştu. FETÖ/PDY’nin ihanet girişimi sırasında şehit düşenlerin yakınları ve gaziler, mitingi protokolde kendilerine ayrılan yerden izledi.

ORG. AKAR DA KONUŞTU
Mitingde Cumhurbaşkanı ve siyasi parti liderlerinin yanı sıra, ilk kez bir genelkurmay başkanı da konuşma yaptı.

Kaynak:ensonhaber.com

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir